"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

11 LISTOPADA 2015
Narodowe Święto Niepodległości

Wiele pokoleń pracowało i tworzyło kulturę narodową, abyśmy dziś mogli budować dzieje naszego narodu. Dlatego jesteśmy zobowiązani do pamięci o nich.

Marszałek Polski, Józef Piłsudski, mówił:
„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości"

Dzisiaj wracamy myślą do 11 listopada 1918 roku, gdy Europa pogrążona była w odmętach I Wojny Światowej. Ten dzień przyniósł naszemu narodowi wyczekiwaną wolność. Nie był to jednak wynik zbiegu okoliczności czy wspaniałomyślności naszych sąsiadów lecz było to ukoronowanie 123-letniego, wytrwałego dążenia Narodu Polskiego do niepodległości.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż to właśnie kościoły w czasie zaborów były miejscem podtrzymywania polskich tradycji chrześcijańskich oraz narodowych. Ponadto polską kulturę pielęgnowali tacy twórcy jak: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Henryk Sienkiewicz, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid i wielu innych.

W walce o niepodległość swoje życie poświęciło kilka pokoleń Polaków. Wielu z nich zapłaciło za to wysoką cenę: zesłania, więzienia, biedy czy emigracji. Tak wielu Polaków zginęło w powstaniach narodowych i na frontach światowych wojen. Dzisiejsze święto uświadamia nam tę wielką ofiarę.

Św. Jan Paweł II, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski powiedział:
„Gdzie twoje groby Polsko, gdzie ich nie ma?"

Choć dziś nasza ojczyzna jest wolna, to jednak często ulegamy zniewoleniu duchowemu i materialnemu. Módlmy się zatem za nasz kraj, by szanowano w nim wartości chrześcijańskie, bo tylko one gwarantują jego obywatelom godne życie.

Ta niepodległość, którą dziś świętujemy, została wypracowana przez nas Polaków, dla nas i dla naszych dzieci.

Dziś próbuje nam Polakom wprowadzić model wychowania, nie mający nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi, dlatego musimy tych wartości bronić.

Cały naród polski musi żyć we wzajemnym zaufaniu. Zaufanie to opiera się na prawdzie

Papież Polak powiedział:
„Od zaufania zbudowanego na prawdzie zależy przyszłość naszej Ojczyzny"

Ks. Ryszard Staszak
Proboszcz

OGŁOSZENIE: Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Sulistrowicach odbędzie się program patriotyczny „Bóg, honor, ojczyzna" w wykonaniu naszych dzieci. Będzie to okazja do zgłębienia historii. „Wszyscy mamy jeden wspólny dom, w którym żyjemy, Polskę"

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"