"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.11.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Bóg nie pyta nas, jaką część kieszeni przeznaczamy dla Niego, lecz jaką część serca. Przysłowie hinduskie mówi: „ Człowiek wspaniały daje nie proszony,przeciętny – gdy go proszą, podły-nie daje nigdy. Życie jest znakiem wiary lub jej braku. Ks. kard. S. Wyszyński powiedział: "Tylko niewiara pragnie nas przekonać, że nie mamy nic wspólnego z Bogiem ... natomiast wiara wierzy w Boga i człowieka... wiara wie, że jest Miłość a z niej wszystko się wywodzi." Zawsze rodzi się pytanie do której skarbony wrzucamy?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. W najbliższym czasie w Kościele na Ślęży w bocznej nawie zainstalujemy nastawę ołtarzową z kopią obrazu Matki Bożej Sobieskiego, którego oryginał znajduje się w katedrze Wrocławskiej.

3. W dalszym ciągu trwa zabezpieczanie fundamentów, popękanych murów kościoła na Ślęży, gdyż w czasie prowadzonych wykopalisk archeologicznych w kościele naruszono statykę. Obecnie zabezpieczamy naruszoną statykę kościoła. Podczas silnych wiatrów kamienie w murze zaczęły wypadać, powodując zagrożenie życia pielgrzymów i turystów. W najbliższym czasie planujemy wzmocnienie murów krużganków otaczających kościół na Ślęzy. Prace przy odwodnieniu kościoła zostały zakończone pomyślnie. Odprowadzono tysiące hektolitrów wody z dachu poza skarpę kościoła. W ten sposób osuszono podziemia i wnętrze kościoła. Zainstalowano nową tablicę nad wejściem do kościoła z sentencją łacińską: „Homo proponit, Deus disponit", „Człowiek planuje, Bóg decyduje"

4. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.

6 Przypominamy że kancelaria parafialna jest czynna codziennie w godz. 18.30 – 19.30, a w innych godzinach, po indywidualnym ustaleniu terminu.

7. Ponieważ od września w naszej parafii posługuje dwóch kapłanów, jest możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itd

8. 11 listopada 2015 r. po Mszy św o godz. 10.30. Program Patriotyczny Święta Niepodległości przygotowany przez dzieci i młodzieży z naszej parafii.

9. Zachecamy naszych parafian do modlitwy wypominkowej w intencji bliskich zmarłych
Pozdrawiają duszpasterze ks. dr Ryszard Staszak i ks. mgr Jakub Bartczak
Z przymróżeniem Oka
Katecheta pyta Jasia - Ile jest sakramentów? - Sześć - Mylisz się Jasiu ,jest siedem
- Tatuś powiedział, że sześć, bo małżeństwo i pokuta to jeden sakrament.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"