"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

W życiu człowieka powtarza się często sytuacja, o której mówi Psalmista: „ Mają oczy,a nie widzą" Ps.113 Jesteśmy ślepi, jeżeli nie umiemy należycie ocenić wartości ziemskie i właściwie się nimi posługiwać wg ustalonej przez Boga hierarchii. Mówi się o ślepej miłości rodzicielskiej, o ludziach oślepionych pieniądzem,,sławą,nienawiścią. Takich chorób oczu jest o wiele więcej. Pragniemy przejrzeć na oczy: Św. Jan Paweł II uczył: „ Wolność wymaga kierownictwa sumienia, i to sumienia dobrze uformowanego, które jest w stanie rozróżniać między dobrem a złem moralnym i które wybiera dobro w każdej sytuacji."

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępnione dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.

2. Posiadamy już namalowaną kopię obrazu Matki Bożej Zobtenberg – Madonna, który ofiarował papież Pius IX kościołowi na Ślęzy po remoncie spowodowanym uderzeniem pioruna i pożarem. Zainstalowana została w lewej nawie kościoła na Ślęży

3. W dalszym ciągu trwa zabezpieczanie fundamentów i murów kościoła zniszczonych przez wieloletnią erozję. Kamienie z których został zbudowany kościół ulegały wypłukaniu przez deszcz i mróz. Podczas silnych wiatrów kamienie zaczęły wypadać, powodując zagrożenie życia pielgrzymów i turystów. Zakończyliśmy prace budowlane przy fugowaniu wnętrza wieży widokowej. Na gzymsach i oknach kościoła będzie położona blacha miedziana aby na nich nie rosły drzewa.

4. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Nowego Życia w nowym wydaniu. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania stron internetowych: www.sleza.info i www. parafiasulistrowice.pl, na których znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.

6.Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym przez cały październik, codziennie o godz, 17.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach i w Strzegomianach o godz. 18.00 Dla dzieci za obecność na różańcu niespodzianka.

7. Przypominamy że kancelaria parafialna jest czynna codziennie w godz. 18.30 – 19.30, a w innych godzinach, po indywidualnym ustaleniu terminu.

8. Ponieważ od września w naszej parafii posługuje dwóch kapłanów, jest możliwość zamawiania intencji mszalnych za naszych zmarłych oraz z okazji różnych okoliczności życia: rocznice ślubów, urodzin itd

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada, należy pamiętać o modlitwie za zmarłych. Msza Święta rozpocznie się o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym w Sulistrowicach. Po Mszy Św. odbędzie się procesja na cmentarz. Kartki wspominkowe, na których należy wpisać imiona bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie należy składać na tacę podczas każdej Mszy św. lub w zakrystii.

10.Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom i gościom za złożone ofiary 800 zł. na wywóz nieczystości z cmentarza parafialnego w Sulistrowicach.

Pozdrawiają duszpasterze
ks. Ryszard i ks. Jakub

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"