"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2015 Rok B
Wprowadzenie do liturgii
Adam Mickiewicz powiedział" W jednym przypadku rada nie zawodzi, W jakim? - Gdy się Pokora u Mądrości rodzi"Znieważyć potrafi każdy,ale przebaczyć tylko niektórzy. Silniejszy nie jest ten, kto obraża- lecz ten kto przebacza. Zwyciescą jest nie ten, kto krzywdzi, lecz ten kto zniewagę daruje, tak jak to czynił Bóg,tak jak to uczynił Jezus Chrystus. Miłością mamy zwyciężać nienawiść, bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga, a Bóg jest miłością. Módlmy się o to aby w naszym życiu nie było szaleństwa nienawiści,korupcji, sławy i pieniędzy. W naszych rodzinach trzeba codziennie prosić Ducha Świętego o dar mądrości i rozumu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE.

1. Planujemy rozwinąć odcinek Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba od Ślęży do Sobótki przez przełęcz Tąpadła, Sulistrowiczki, Sulistrowice, Będkowice, Strzegomiany do Santiago de Compostela – aby udostępnić turystom i pielgrzymom wejście na szlak z drugiej strony Góry. Istniejący odcinek Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba od Sobótki do Środy Śl. liczy 55 km. W związku z tym planujemy postawić przed kościołem na Ślęży figurę Św. Jakuba – jako pielgrzyma oraz oznaczyć szlak symbolem muszli. Droga Św. Jakuba jest jednym z 3 wielkich średniowiecznych szlaków pielgrzymkowych, który dziś ponownie cieszący się olbrzymią popularnością. Więcej informacji na stronie polskojęzycznej: www.camino.net
3. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody. Zapraszam też do odwiedzania strony internetowej: www.sleza.info i www.parafiasulistrowice.pl gdzie znajdziecie aktualne informacje z życia parafii.
5. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00.
6. Planujemy namalowanie kopii obrazu Matki Bożej Zobtenberg – Madonna, który ofiarował w XIX w. papież Pius IX kościołowi na Ślęzy po remoncie spowodowanym uderzeniem pioruna i pożarem. Chętni sponsorzy mile widziani.
7. W dniach 12-17.10.2015 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela, Coimbry i Porto. Zapraszamy zainteresowanych do przeczytania programu, wszelkich informacji udziela Biuro Alfa -Tur tel.71 352 23 19 lub 601 788 190. www.alfa-tur.pl
Podczas ww. pielgrzymki planujemy zakup figury Matki Bożej Fatimskiej na Ślężę.
Gdy ma Cię bojaźń Boża zbawić w twej udręce
Oliwną górą musi stać się twoje serce /II 83/ Anioł Ślązak , Cherubinowy Wędrowiec

Spotkanie Młodych Archidiecezji Wrocławskiej
z okazji Światowych Dni Młodych, oraz 1050 Rocznicy Chrztu Polski
na Olimpie Sląskim- Tabor /Ślęży/
26.09.2015r. /sobota/

8.00 Przyjazd młodzieży na Przełęcz Tąpadła, wejście na górę Ślęzę
10.00 -Uroczysta Msza św. koncelebrowana na Ślęzy
11.30-Krótka historia kościoła, zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży,poczęstunek
13.30 – Zejście do Kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach
14 .30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o mądre rozeznanie powołania i potrzebne łaski na rozpoczęty rok szkolny i rozpoczynający się rok akademicki.
15.30-poczęstunek,girll
16.30– Koncert ewangelizacyjny zespołu rockowego „Gate of Haven " oraz ks,Jakub Bartczak /hip hop/
świadectwo. Zapraszają duszpasterze Ks Jakub i Ks. Ryszard

8. Osoby chcące skorzystać z posługi kapłana prosimy o zgłaszanie osób chorych w zakrystii.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"