"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2015 Rok B
Wprowadzenie do liturgii

Dziś czcimy św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. W tym dniu poświęcamy pojazdy mechaniczne. O wiele więcej dziś jest samochodów i ich właścicieli przed kościołami. Ceremonia poświęcenia samochodów. Co ona ma znaczyć? Może być zwyczajnym przyjazdem do kościoła. Może wyrażać zażegnania złych mocy i zapewnić przychylności Boga." Beze mnie nic nie możecie uczynić"/J.15.5/ Poświęcenie pojazdów ma być wyznaniem wiary w Boga od którego wszystko pochodzi. Wytwory ludzkie maja służyć człowiekowi bo człowiek jest pomysłem Boga. Chrześcijanin powinien żyć i prowadzić pojazd w stanie wewnętrznej jedności z Bogiem. Obrazek czy breloczek z modlitwą nie jest tylko formalnością. Poświecenie pojazdów dokonuje się w sercu człowieka. Poświęcony pojazd to poświęcony kierowca,a tego poświęcenia dokonuje Chrystus. On zapewnił nas „ Kto trwa we Mnie, a Ja w nim ten przynosi owoc obfity"/J.15.5/ Przymnijcie do swojego serca Jezusa i ruszcie z Bogiem w drogę a on Będzie wam błogosławił.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 sierpnia 2015 uroczysta Msza św. o godz.14.00 na Ślęzy w rocznicę śmierci księcia Świdnicko – Jaworskiego Bolka II – jest to dzień Sląska Polskiego w kościele na Ślęzy.
Na Ślęzy można podziwiać fragmenty murów zamku piastowskiego budowanego przez księcia Bolka II
1.13 sierpnia 2015 odwiedzi naszą wspólnotę parafialną i kościół na Ślęzy Ks. kard. Joachim Meissner z Kolonii orędownik na rzecz Pojednania Polsko -Niemieckiego wraz z Ks. Abp. Józefem Kupnym – Metropolitą Wrocławskim. Ks. kard. Joachim Meissner urodził się we Wrocławiu- Leśnicy .
2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3 Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że transmitujemy Mszę Św. ze Ślęży przez internet w każdą niedzielę i święta godz.14.00. Zachęcam również do zakupu książki pt. „Tajemniczy Dolny Śląsk" autorstwa Pana redaktora Marka Perzyńskiego. W książce przeczytają Państwo m.in. o historii zamku na szczycie Ślęzy, ale również o tajemniczych miejscach Dolnego Śląska. Książka dedykowana jest odkrywcom, badaczom, tropicielom oraz miłośnikom zagadek. Jest do nabycia nowy folder o kościele na Ślęży.
4 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Realizujemy drugi etap prac dzięki wsparciu materialnym turystów i miłośników Ziemi Ślężańskiej to odwonienie kościoła i krużganków, wykonie izolacji, wymiana rur spustowych i rynien. Pozostanie jeszcze trzeci etap najważniejszy czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi tego kościoła odnalezione w miejscu wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego.
5. 26 lipca obchodzimy uroczystość Św. Krzysztofa męczennika patrona kierowców. Po każdej Mszy św. o godz. 9.00.10.30 .12.00, i 19.00 poświęcenie pojazdów. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy breloczek z modlitwą. Podczas poświęcenia ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na środki lokomocji dla misjonarzy.
6. Prowadzimy w dalszym ciągu prace budowlane przy odwodnieniu zabytkowych murów krużganków kościoła na Ślęży., Zabezpieczamy fundamenty kościoła przed wodami opadowymi. Dotychczas podczas każdej burzy setki hektolitrów wody dostaje się pod fundamenty kościoła. Osuszamy również mury na wieży widokowej kościoła, odgrzybiamy i kładziemy nowy tynk. Ofiarodawcom za wsparcie materialne tych prac serdecznie dziękuję.
7. Zapraszam dziś 26 lipca o godz. 14.00 do kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęzy na koncert poezji w wykonaniu Małgorzaty Wilk i Wojciecha Magnuckiego artystów scen wrocławskich z naszej małej Ojczyzny Masywu Ślężańskiego.

Zapowiedzi przedślubne
Tomasz Klepuszewski ma zawrzeć związek małżeński z Jolantą Żywioł
Jarosław Marczuk, ma zamiar zawrzeć związek małżeński z Jolantą Droszczak,
Piotr Ostrowski ma zamiar zawrzeć małżeństwo z Moniką Droszczak

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"