"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Dla Pana Boga wszyscy ludzie są ważni i wszystkich traktuje on tak samo. Jezus przyszedł na Świat, by zmienić stare prawo „oko za oko", i wprowadzić nowe prawo miłości. Przepisy Żydów stały się ważniejsze od Pana Boga i od drugiego człowieka. Życie Żydów było przeniknięte religią, a konkretnie wymaganiami jakie ona stawiała. Dotyczyło to także z dzisiejszego punktu widzenia tak prozaicznych spraw jak jedzenie, ubranie i higiena. Ludzie znaczą dużo więcej niż systemy filozoficzne czy rytuały. Najlepszym sposobem wielbienia Boga jest pomaganie ludziom. Rzeczy święte są tylko wtedy naprawdę święte, gdy służą potrzebującym. My też musimy uważać, aby nasze życie religijne w niczym nie przypominało postawy faryzejskiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 sierpnia 2015 odwiedzi naszą wspólnotę parafialną i kościół na Ślęzy Ks. kard. Joachim Meissner z Kolonii orędownik na rzecz Pojednania Polsko -Niemieckiego wraz z Ks. Abp. Józefem Kupnym – Metropolitą Wrocławskim. Ks. kard. Joachim Meissner urodził się we Wrocławiu- Leśnicy wiele razy pielgrzymował z rodziną do Matki Bożej Krzeszowskiej, tam tez obchodził 25 lecie posługi arcybiskupiej w Kolonii. Ks. kardynał w Polsce otrzymał 2 doktoraty honoris causa we Wrocławiu i Lublinie

1. Zapraszamy - w szczególności młodzież - na koncert hip-hopowy do kościoła na Ślęzy w niedzielę 28 czerwca po Mszy Św. Zaproszenie od ks. Ryszarda przyjął ks. Jakub Bartczak, niegdyś znany również jako "Mane", członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz). Obecnie ks. Jakub jest kapelanem szpitala chorób płucnych we Wrocławiu oraz wikariuszem parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej.
2.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że transmitujemy Mszę Św. ze Ślęży przez internet w każdą niedzielę i święta godz.14.00. Zachęcam również do zakupu książki pt. „Tajemniczy Dolny Śląsk" autorstwa Pana Marka Perzyńskiego, do której publikacji przyczynił się ks. Ryszard Staszak. W książce przeczytają Państwo m.in. o historii zamku na szczycie Ślęzy, ale również o tajemniczych miejscach Dolnego Śląska. Książka dedykowana jest odkrywcom, badaczom, tropicielom oraz miłośnikom zagadek.
4. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka , lody i przyjacielskie rozmowy.
5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
6. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Realizujemy drugi etap prac dzięki wsparciu materialnym turystów i miłośników Ziemi Ślężańskiej to odwonienie kościoła i krużganków, wykonie izolacji, wymiana rur spustowych i rynien. Pozostanie jeszcze trzeci etap najważniejszy czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi tego kościoła odnalezione w miejscu wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego. W imieniu Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęzy i Rady Parafialnej w Sulistrowicach w najbliższy czasie poczynimy starania o odzyskanie zabytkowej ambony z kościoła na Ślęzy z której głosił Słowo Boże w XVII w. budowniczy tego kościoła opat Augustianów Jan Sievert.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"