"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii


Św. Adam Chmielowski napisał kiedyś następujące słowa: 'Powinno się być dobrym jak chleb,Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny." Ojciec Święty Franciszek napisał w encyklice Lumen Fidei " Wiara rodzi się w spotkaniu z Bogiem żywym, który nas wzywa i ukazuje nam swoją miłość nas uprzedzającą na której możemy się oprzeć, by trwać niezłomnie i budować życie"/L f 4/ Mam kształtować w sobie pogodę ducha i radość wewnętrzną w budowaniu życia chrześcijańskiego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 sierpnia 2015 odwiedzi naszą wspólnotę parafialną i kościół na Ślęzy Ks. kard. Joachim Meissner z Kolonii orędownik na rzecz Pojednania Polsko -Niemieckiego wraz z Ks. Abp. Józefem Kupnym – Metropolitą Wrocławskim. Ks. kard. Joachim Meissner urodził się we Wrocławiu- Leśnicy wiele razy pielgrzymował z rodziną do Matki Bożej Krzeszowskiej, tam tez obchodził 25 lecie posługi arcybiskupiej w Kolonii. Ks. kardynał w Polsce otrzymał 2 doktoraty honoris causa we Wrocławiu i Lublinie

1.Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła i złotym florenem.
2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że transmitujemy Mszę Św. ze Ślęży przez internet w każdą niedzielę i święta godz.14.00.
3. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka , lody i przyjacielskie rozmowy.
4 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
5. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Realizujemy drugi etap prac dzięki wsparciu materialnym turystów i miłośników Ziemi Ślężańskiej to odwonienie kościoła i krużganków, wykonie izolacji, wymiana rur spustowych i rynien. Pozostanie jeszcze trzeci etap najważniejszy czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi tego kościoła odnalezione w miejscu wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego. W imieniu Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęzy i Rady Parafialnej w Sulistrowicach w najbliższy czasie poczynimy starania o odzyskanie zabytkowej ambony z kościoła na Ślęzy z której głosił Słowo Boże w XVII w. budowniczy tego kościoła opat Augustianów Jan Sievert.
6.Serdecznie zapraszam naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej na Mszę Św. w intencji śp. Ks. bpa Józefa Pazdura w kaplicy Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach w sobotę 20 czerwca o godz. 19.00 . oraz do nocnej wędrówki na szczyt Ślęzy, gdzie można będzie posłuchać o historii kościoła oraz podziwiać nocą panoramę Sudetów oraz równinę wrocławską z wieży widokowej a także zwiedzać podziemia świątyni z relikwiami pierwotnego kościoła z XII w. oraz fragmentów murów zamku średniowiecznego z XIV w. Na zakończenie Apel Jasnogórski na Ślęzy z modlitwą o pokój na świecie .Uroczystość będzie transmitowana na żywo przez internet.
Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął m. in. Abp. Józef Kupny – Metropolita Wrocławski oraz Burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski.
7.Gość Niedzielny podaje,że w ubiegłym roku 2.8 mln. osób żyło w skrajnym ubóstwie a ich wydatki nie przekraczały minimum egzystencji. są to dane Głównego Urzędu Statystycznego. Zadaniem Kościoła i Caritasu w Polsce jest głosić i czynić miłosierdzie.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"