"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

X NIEDZIELA ZWYKŁA 7.06.2015 Rok B

Wprowadzenie do liturgii

Msza św. Eucharystia nie jest wymysłem ludzi ale opiera się na Ewangelii, którą dał nam Jezus Chrystus,który mówi: „Bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje, bierzcie i pijcie, to jest krew moja". Chrystus przemienia chleb iwino w swoje Ciało i swoja Krew. Jakiej taktyki używa szatan aby zwieść ludzi? Chorobliwe uganianie się za pieniędzmi, czyli chciwość,uganianie się za honorami, samozadowolenie czyli pycha. Chrystus przyszedł na świat aby walczyć z szatanem za to oddał życie na krzyżu.

Warto przeczytać

16 czerwca 2015 r przypada 2 -ga Rocznica Ingresu i przyjęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji J.E. Ks. Abp Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, polecamy modlitwom osobę naszego Najdostojniejszego Arcypasterza.

1. Wieża widokowa i podziemia w kościele na Ślęży są udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła na Ślęzy.
2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że wznowiliśmy transmisję Mszy Św. ze Ślęży przez internet.
3. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.
4. Dziś 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Ks. infułat prof. dr hab Józef Pater Dyrektor Archidiecezjalnego Muzeum we Wrocławiu, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Mszy św. dziś w kościele parafialnym w Sulistrowicach o godz. 10.30 nie będzie.
5 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
6. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Realizujemy drugi etap prac dzięki wsparciu materialnym turystów i miłośników Ziemi Ślężańskiej to odwonienie kościoła i krużganków, wykonie izolacji, wymiana rur spustowych i rynien. Pozostanie jeszcze trzeci etap najważniejszy czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi tego kościoła odnalezione w miejscu wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego. W imieniu Komitetu Ratowania Kościoła na Ślęzy i Rady Parafialnej w Sulistrowicach w najbliższym czasie poczynimy starania o odzyskanie zabytkowej ambony z której głoszone było Słowo Boże w XVII w.
7.Noce Kościołów 20.06 2015 r
Sulistrowiczki – Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca
Sobota 20.06.2015 godz. 19.00– Msza św. w intencji śp. Bp Józefa Pazdura
O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o pokój w świecie .
8.29 maja 2015 r po raz pierwszy w historii kościoła na Ślęzy, został pobłogosławiony związek małżeński miłośników Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia.
10.Dziś o godz. 13.00 na szczycie Ślęzy w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny odbędzie się koncert młodzieżowego zespołu NOE z Wrocławia. 7 osobowy Zespól młodzieżowy wykona najpiękniejsze polskie i zagraniczne pieśni religijne. Wstęp wolny.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"