"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Znamy doskonale stare polskie powiedzenie „ Serce nie sługa". Wyraża ono przekonanie,że nie można zmusić do miłości ani też tej miłości nakazać. A jednak Jezus mówi do swoich uczniów; to wam przykazuję, byście się wzajemnie miłowali. Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej. To nowe prawo jest wewnętrzną potrzebą serca. Miłość jest z Boga, a każdy kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. powiedział św. Jan Apostoł.

Warto przeczytać

Z przykrością i bólem zawiadamiam naszych Parafian i Miłośników ziemi Ślężańskiej,że w wieku 91 lat w 31 roku biskupstwa, w 64 roku kapłaństwa odszedł do domu Ojca biskup Józef Pazdur – serdecznie dobry człowiek. Wychowawca wielu pokoleń kapłanów, ojciec duchowny, profesor teologi życia wewnętrznego, wikariusz generalny, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego oraz Biblioteki Kapitulnej we Wrocławiu, Członek Rady Kapłańskiej i Rady Konsultorów oraz Przewodniczący referatu ds. życia konsekrowanego, duszpasterz księży, pomagał przy budowie kaplicy ,fundator nastawy ołtarzowej i wielu elementów jej wystroju, służy swoją pomocą zdobyć środki na prowadzenie prac przy budowie kaplicy Bez jego pomocy nie byłoby możliwe stworzenie tego dzieła jakim jest tworzące się sanktuarium w Sulistrowiczkach, skromny, uczynny ,służył drugiemu człowiekowi. Kościół wrocławski stracił niezwykłego człowieka.

Msza św. pogrzebowa – Poniedziałek 11 maja 2015 r. w katedrze Wrocławskiej pod przewodnictwem Ks. Abp Dr Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Homilię wygłosi Ks Bp Ignacy Dec – Ordynariusz Świdnicki .Po Mszy św eksportacja ciała do grobowca Biskupów Wrocławskich na cmentarzu przy ul Bujwida we Wrocławiu .

1. Wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła na Ślęzy.
2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że wznowiliśmy transmisję Mszy Św. ze Ślęży przez internet.
3. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.
4 Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.
5 Msza św. z poświęceniem odnowionego kościoła na Ślęży odbyła się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 ,rekonsekracji dokonał J.E. Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny. W uroczystości uczestniczyło setki Dolnoślązaków. Ksiądz Arcybiskup poświęcił ołtarz i ściany kościoła umieścił w centralnym punkcie ołtarza relikwie św. Jana Pawła II po tym namaścił ołtarz. Na zakończenie podziękował naszym parafianom ,miłośnikom Ziemi Ślężańskiej za trud odbudowy kościoła. Zapowiedział także kontynuację prac przy świątyni. Metropolita Wrocławski powiedział na koniec uroczystości ,misja wykonana,choć to nie koniec..
6 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
7. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Drugi etap prac to: osuszyć, odgrzybić mury kościoła,odwonić podesty na schodach, wykonać izolacje, wymienić rury spustowe,rynny, odnowić krużganki dla pielgrzymów i turystów, wykonać ogrzewanie kościoła. Pozostanie jeszcze trzeci etap, czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z muzeum, w którym zostaną umieszczone artefakty z podziemi kościoła na Ślęzy odnalezione przez archeologów.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"