"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Nigdy nie pytaj: co ja z tego będę miał? Miłość jest bezinteresowna. Szuka dobra drugiego, dzieli się tym co najcenniejsze. Skoro Bóg jest twoim największym skarbem podziel się ze światem tym Bogiem. Bądź sługą Ewangelii. Chrystus ci pomoże. Zdaj się na Niego. Bóg pragnie działać przez ciebie. Ukaż swoim życiem, że walka o tyle ma sens, o ile jest zwyciężanie zła dobrem.

Warto przeczytać

1. Wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła.

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że wznowiliśmy transmisję Mszy Św. ze Ślęży przez internet.

3. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

4 Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

5 Msza św. z poświęceniem odnowionego kościoła na Ślęży odbyła się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 ,rekonsekracji dokonał J.E. Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny. W uroczystości uczestniczyło setki Dolnoślązaków. Ksiądz Arcybiskup poświęcił ołtarz i ściany kościoła umieścił w centralnym punkcie ołtarza relikwie św. Jana Pawła II po tym namaścił ołtarz. Na zakończenie podziękował naszym parafianom za trud odbudowy kościoła. Zapowiedział także kontynuację prac przy świątyni. Powiedział ,misja wykonana,choć to nie koniec..

6 Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

7. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wsparcie moralne i materialne Ks. Abp Józefowi Kupnemu Metropolicie Wrocławskiemu ,Mediom katolickim za rzetelną i uczciwą informację o odbudowie kościoła na Ślęzy. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Drugi etap prac to: osuszyć, odgrzybić mury kościoła, wykonać izolacje, wymienić rury spustowe,rynny, odnowić krużganki dla pielgrzymów i turystów, wykonać ogrzewanie kościoła. W oparciu o dokumentację wystąpimy jako parafia do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie o umożliwienie ekspozycji artefaktów starosłowiańskich i chrześcijańskich w gablotach w górnej części kościoła oraz w podziemiach, czyli miejscu ich odkrycia podczas prac prowadzonych przez archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Pozostanie jeszcze trzeci etap, czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z muzeum, do którego w przyszłości zostaną przeniesione artefakty.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"