"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.04.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Św. Jan Paweł II powiedział, że „największym nieszczęściem naszych czasów jest zobojętnienie na grzech, życie w ten sposób jakby, grzech nie istniał" Grzech jest największym nieszczęściem, jakie może spotkać człowieka. Grzech odrywa nas od Boga jest moralną śmiercią duszy. Smutnym ale niestety prawdziwym faktem jest to, że wielu współczesnych ludzi zatraciło poczucie zła i grzechu. Wielu ludzi nie wierzy w Chrystusa z tego powodu,że nie uważają siebie za grzeszników, jeżeli nie jestem grzesznikiem to nie potrzebuję żadnego przebaczenia, nie potrzebuję Chrystusa. Chrystus jest nam potrzebny, bo każde odpuszczenie grzechów jest narodzeniem do życia z Bogiem.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. W kościele na Ślęży zakończyliśmy układanie płyt granitowych ,zamontowaliśmy 3-metrową szklaną płytę przez którą można podziwiać relikty pierwotnego kościoła i zamku
2. Wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena
3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii. Informujemy, że wznowiliśmy transmisję Mszy Św. ze Ślęży przez internet.
4. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki w Sulistrowiczkach na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.
5. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.
6.Pielgrzymka Ludzi Pracy na Ślęzy .W tym dniu czcimy Św. Józefa patrona rzemieślników , Msza św. poświęcenie i rekonsekracja odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego - Krajowego Duszpasterza Ludzi Pracy z ramienia Episkopatu Polski . Od godz. 12.00 rozpoczną się również imprezy towarzyszące ,atrakcje kulinarne, występy zespołu ludowego „Dolnoślązacy" oraz zespołu Bożeny i Lecha Makowieckich z Gdyni .Lech Makowiecki bard. autor, kompozytor,scenarzysta, felietonista, sformatowany na polską tradycję i kulturę, edukację historyczną młodego pokolenia.Znane są nam Jego autorskie płyty Patriotyzm, Ballady oraz tomik wierszy" Pro Publico Bono"
7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.
9.Naszym Parafiankom z Sulistrowic i Będkowic serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na Ślęzy.
10. Dzięki Opatrzności Bożej oraz życzliwym ludziom udało się nam doprowadzić kościół na Ślęży do stanu pierwotnego w którym możliwe jest sprawowanie Mszy św. w każdą niedzielę i święta. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wsparcie moralne i materialne. Mediom katolickim za rzetelną i uczciwą informację o odbudowie kościoła na Ślęzy. Pierwszy etap odbudowy został zakończony. Drugi etap prac to: osuszyć, odgrzybić mury kościoła, wykonać izolacje, wymienić rury spustowe,rynny, odnowić krużganki dla pielgrzymów i turystów, wykonać ogrzewanie kościoła. W oparciu o dokumentację wystąpimy jako parafia do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie o umożliwienie ekspozycji artefaktów starosłowiańskich i chrześcijańskich w gablotach w górnej części kościoła oraz w podziemiach, czyli miejscu ich odkrycia podczas prac prowadzonych przez archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Pozostanie jeszcze trzeci etap, czyli budowa Ślężańskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z muzeum, do którego w przyszłości zostaną przeniesione artefakty.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"