"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 12.04.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Pan Jezus w swoim objawieniu przekazanym nam przez św. Faustynę powiedział:Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników... Jeżeli w życiu zaginął nam szlak, jeśli zagubiliśmy drogę do Boga, szansą jest Jego miłosierdzie.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. W kościele na Ślęży kończymy układanie płyt granitowych ,następnie przystąpimy do montażu 3-metrowej szklanej płyty. W tym tygodniu dokonaliśmy renowacji XVIII wiecznych płyt granitowych nie zniszczonych przez archeologów przy wejściu do kościoła i zakrystii.

2. Wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży, otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena z XIV w.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

4. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.

5. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.

6. Pielgrzymka Ludzi Pracy w tym dniu czcimy Św. Józefa patrona rzemieślników, Msza św. poświęcenie i rekonsekracja odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego - Krajowego Duszpasterza Ludzi Pracy z ramienia Episkopatu Polski na którą już dziś serdecznie zapraszamy Od godz. 12.00 rozpoczną się również imprezy towarzyszące (atrakcje kulinarne, występy zespołu ludowego „Dolnoślązacy" oraz zespołu Bożeny i Lecha Makowieckich z Gdyni).Lech Makowiecki bard. autor, kompozytor,scenarzysta, felietonista, sformatowany na polską tradycję i kulturę, edukację historyczną młodego pokolenia .Znane są nam Jego autorskie płyty Patriotyzm,Ballady oraz tomik wierszy pt." Pro Publico Bono „

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz


Humor:
Dwóch mężczyzn spotyka się w raju, Czekając na przyjęcie rozpoczynają pogawędkę:
- jechałem sto pięćdziesiąt na godzinę i nie wyrobiłem się na zakręcie, walnąłem w drzewo.. -A Pan ? - Ja właśnie siedziałem pod tym drzewem.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"