"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1.03.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Nigdy nie mów: nie mam czasu na modlitwę, nie mam czasu na czytanie Pisma Świętego, nie mam czasu na czytanie gazety religijnej, nie mam czasu słuchać radia katolickiego czy oglądać katolickiego programu w telewizji. W Wielkim Poście zapraszam na rekolekcje. Jezus mówi: ratuj swoją duszę. Czym są rekolekcje? Słowo „rekolekcje" pochodzi od łacińskiego „recollecto" i oznacza wewnętrzne skupienie, ćwiczenie duchowe przed spowiedzią, medytacje. Ojciec Św. Jan Paweł II, który miał tyle spraw do załatwienia, przerywał swoje zajęcia i odprawiał na początku Wielkiego Postu rekolekcje, w czasie których codziennie słuchał czterech nauk rekolekcyjnych, czyli w sumie wysłuchiwał 24 nauk, z których każda trwała ok. godziny. A My? Czy stać nas na słuchanie nauk rekolekcyjnych i odbycie dobrej spowiedzi? Rekolekcje to czas nawrócenia, to czas refleksji nad światem, gonitwą za sprawami ciała i i zastanowieniem nad własnym życiem. Znajdź czas na rekolekcje w swojej parafii.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Trwa Wielki Post, czyli okres 40 dniowego przygotowania paschalnego. Niech ten czas będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę Krzyża. Pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach w niedziele przed Mszą Św. O godz. 10.00.Katecheza dla bierzmowanych po Drodze Krzyżowej i Mszy św. w piątek.
2. W kościele na Ślęży rozpoczęliśmy prace związane z ułożeniem granitowej posadzki wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku. Ponadto w podziemiach świątyni – aby zapewnić bezpieczeństwo podczas zwiedzania – zakończył się montaż kamiennego chodnika. W związku z tym do 1 kwietnia 2015 świątynia będzie zamknięta dla odwiedzających i wiernych. Wstrzymane zostało również odprawianie niedzielnych Mszy Św. oraz ich transmisja online. Po zakończeniu prac udostępnimy zwiedzanie wnętrza kościoła oraz podziemi świątyni. .
3. Informujemy, że wieża widokowa w kościele na Ślęży jest już udostępniona dla turystów w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godz. 11.00-17.00. Zwiedzający za dobrowolną ofiarę na ratowanie kościoła na Ślęży - otrzymają pamiątkową kartę z historią kościoła oraz repliką Złotego Florena z XIV w.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.
5. Po Mszy Św. zapraszam do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i przyjacielskie rozmowy.
6. Nadal poszukujemy sponsorów Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży.
7. W podziemiach kościoła została wykonana instalacja wentylacyjna, odprowadzająca wilgoć z podziemi świątyni.
8. Bierzmowanie odbędzie się 7 czerwca 2015 r. o godz. 16 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.
9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 26-28 marca 2015 r. Rekolekcje będzie prowadził O. Sercanin Zbigniew Zalewski z Wrocławia.
10. Poświęcenie odnowionego kościoła na Ślęży odbędzie się 1 maja 2015 r. o godz. 14.00 pod przewodnictwem JE ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, na którą już dziś serdecznie zapraszam. Od godz. 12.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące (atrakcje kulinarne, występy zespołów ludowych z regionu i Podhala). Ponadto w weekend poprzedzający przyjazd Arcybiskupa w kościele parafialnym w Sulistrowicach odbędą się audiowizualne rekolekcje ewangelizacyjne.
11. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
12.Plan Rekolekcji Wielkopostnych 2015
26.03.2015 – czwartek 16.00 – Strzegomiany, 17.30 – Sulistrowice, 19.00 – Sulistrowiczki.
27.03.2015 – piątek 16.00 – Strzegomiany, 17.30 – Sulistrowice, 19.00 – Sulistrowiczki,
Godz.20.00 – Sulistrowice – Spotkanie z młodzieżą szczególnie z przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
28.03.2015 – sobota od godz. 9.00 – 10.00 spowiedź . Msza św. Strzegomiany od godz.15.00 -16.00 -spowiedź, Msza św.,Sulistrowice od godz. 16.30 – 17.30 – spowiedź, Msza św. Sulistrowiczki 18.00- 19.00 – spowiedź , Msza św. W sobotę na zakończenie rekolekcji taca będzie przeznaczona na potrzeby klasztoru O, Sercanów we Wrocławiu. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.
13.1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o godz.14,00 uroczyste złożenie kwiatów pod Kamieniem Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego przy Schronisku pod Wieżycą w Sobótce. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"