"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA ZWYKŁA –18.01.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Bóg wzywa człowieka po imieniu przez Sakrament Chrztu Świętego. Sakrament ten domaga się od nas odpowiedzi. Tą odpowiedzą jest wiara człowieka. Z wiary rodzą się dwie postawy: najpierw każdy chrześcijanin jest wezwany - odpowiednio do swego stanu - do naśladowania Chrystusa, czyli do osobistej świętości. Karol de Faucauld pisał: Jezu, oto pierwsze słowo jakie skierowałeś do uczniów: „Przyjdźcie i zobaczcie", to znaczy „chodźcie i patrzcie", czyli „naśladujcie i rozważajcie". Ostatnie zaś słowo to „Pójdź za mną", czyli „naśladuj mnie". Św. Bernard mówi: Naśladujesz Go, jeżeli jesteś pobożny... uwielbiasz, jeżeli jesteś miłosierny. Czyń wszystko tak jak syn Boży abyś był godny tego, który łaskawie zechciał cię nazwać synem. Z wiary rodzi się w końcu powołanie do realizacji jakiejś misji w świecie.

Chrześcijanie podejmują różne zadania, w ramach swego powołania są to: zadania ojca, matki, rodziny, nasze powinności zawodowe, nasze zobowiązania wobec wspólnoty parafialnej, diecezjalnej, są to zadania uczniów Chrystusa. Czy wypełniam te zadania?

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Są do nabycia medale srebrne oraz z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży, a także mapy, foldery i pamiątkowe magnesy z widokiem świątyni. Nadal zbieramy złom srebra na kolejne medale.

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

3. Zachęcam do sponsorowania Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży. Ołtarz będzie wykonany ze stali nierdzewnej, a mensa ołtarzowa z hartowanego szkła.

4. W najbliższym czasie wieża widokowa i podziemia świątyni na Ślęży będą dostępne dla turystów – szczegóły wkrótce.

5. W tym roku zostanie wykonana granitowa posadzka wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

7 .PLAN KOLĘDY na najbliższy tydzień (każdego dnia od godz. 10.00 do godz. 20.00):

19.01.2015 - BĘDKOWICE – ul. Wolności, Strażacka, Sosnowa, Wierzbowa
20.01.2015 - BĘDKOWICE – ul.. Świerczewskiego, Leśna, Wrzosowa, Kwiatowa, Kurhanowa, Polna

8. Katecheza dla bierzmowanych odbędzie się po feriach zimowych

9. Na początku Nowego Roku 2015 przypomnijmy przykazanie Boże: „pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Chrześcijanin, który poważnie traktuje swoją wiarę pamięta, ze nie ma niedzieli bez Mszy św. W każdą niedzielę o godz. 14.00 jest transmitowana Mszą św przez internet na Ślęży. www.sleza.info

10. Od 18 do 25 stycznia 2015r. trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność Chrześcijan pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić!" (J 4,7). W tym kontekście powinniśmy cenić sobie naszą odmienność oraz to, że się różnimy między sobą, byle byśmy się różnili pięknie. We wzajemnych kontaktach powinniśmy podkreślać to co nas łączy, a nie to nas dzieli.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor:
Młoda para chce szybko zawrzeć związek małżeński. Ksiądz pyta czy są do tego przygotowani.
- Oczywiście - odpowiada narzeczony - Kupiłem już skrzynkę wódki.
- I ja też – szepcze narzeczona - Jestem w stanie błogosławionym.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"