"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO –11.01.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii


W książce pt. Przemiany rodziny polskiej czytamy: „ Rodzina przechowała w sobie wiernie wszystko, co było warunkiem i rękojmią odrodzenia. Jeśli zaborcy nie zniszczyli polskości, to dlatego,ze nie zdołali się wedrzeć do polskiego domu" W czasach zaborów polska rodzina strzegła wiary katolickiej. Tę wiarę przekazywała dzieciom, wnukom. Wychowanie w rodzinie było najważniejszym zadaniem, bo na serio traktowano chrzest św. i wynikające z niego zobowiązania .Według oficjalnych statystyk ponad 90% Polaków jest ochrzczonych. Liczba wierzących jest zdecydowanie mniejsza. Powód jest jeden nie wykonywanie zobowiązań chrztu.

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Są do nabycia medale srebrne oraz z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży, a także mapy, foldery i pamiątkowe magnesy z widokiem świątyni. Nadal zbieramy złom srebra na kolejne medale.

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

3. Zachęcam do sponsorowania Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży. Ołtarz będzie wykonany ze stali nierdzewnej, a mensa ołtarzowa z hartowanego szkła.

4. W najbliższym czasie wieża widokowa i podziemia świątyni na Ślęży będą dostępne dla turystów – szczegóły wkrótce.

5. W tym roku zostanie wykonana granitowa posadzka wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

7. W naszej parafii rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie tzw. „kolęda". Jako Wasz Duszpasterz udam się do waszych domów, aby razem z wami we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść Boże Błogosławieństwo. Zechciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy sobie szacunek. Niech Wasz dom będzie przygotowany do tych odwiedzin: nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo Święte i zeszyty do religii – jeśli są dzieci czy młodzież w wieku szkolnym. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a zarazem miła i serdeczna. W czasie odwiedzin odpowiem na wszystkie pytania czy wątpliwości, nie jestem ograniczony czasem i chcę go dobrze spędzić razem z Wami. Proszę również moich Parafian o przygotowanie danych osobowych do aktualizacji.

8.PLAN KOLĘDY 2015 (każdego dnia od godz. 10.00 do godz. 20.00):

12.01.2015 - SULISTROWICZKI – ul. Świdnicka i pozostałe ulice
13.01.2015 - SULISTROWICZKI – pozostałe ulice
14.01.2015 - SULISTROWICE – ul. Chrobrego, Jagiellońska, Kościelna, Zacisze, Przemiła, Kwiatowa, Piękna, Liskowa, Spokojna
15.01.2015 – SULISTROWICE - ul. Nowa, Poprzeczna, Letnia, Wąska, Dzikiej Róży, Dębowa, Krótka, Stroma, Irysowa, Daliowa, Jaworowa
16.01.2015 - SULISTROWICE – pozostałe ulice, domki letniskowe i nowi mieszkańcy
19.01.2015 - BĘDKOWICE – ul. Wolności, Strażacka, Sosnowa, Wierzbowa
20.01.2015 - BĘDKOWICE – ul.. Świerczewskiego, Leśna, Wrzosowa, Kwiatowa, Kurhanowa, Polna

9.Katecheza dla bierzmowanych po feriach zimowych

10. Na początku Nowego Roku 2015 przypomnijmy przykazanie Boże: „pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Chrześcijanin, który poważnie traktuje swoją wiarę pamięta, ze nie ma niedzieli bez Mszy św .W każdą niedzielę o godz. 14.00 jest transmitowana Mszą św przez internet na Ślęży. www.sleza.info

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor ;Leciwa parafianka przechodzi koło plebanii. Spotyka ją miejscowy proboszcz i pyta – A ile wy babciu liczycie sobie lat? - 89 – O. to piękny wiek! - Ależ proszę księdza, co ksiądz za głupoty opowiada! 18 lat – to jest piękny wiek!

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"