"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 4.01.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii
Kto odrzuca czytanie i słuchanie Pisma Świętego, Katechizmu to wybiera głupotę życia. 90 % filmów i seriali telewizyjnych i różnych programów uczy głupoty, co sprowadza się do hasła- mam wszystko, a jestem nieszczęśliwym człowiekiem. Tylko Chrystus , Odwieczna Mądrość uzdrowi twoją duszę. Poza Chrystusem jest smutek sławy,okrutna głupota życia,bezsens,życia,pustka egoizmu. niszcząca frustracja życia. Pamiętaj Chrystus jest odwieczną Mądrością a jak go pokochasz będziesz szczęśliwy i radosny." Na początku było Słowo, Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo w Nim było życie..."

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Z przyjemnością informuję, że w Sylwestrowej Mszy Świętej na szczycie Ślęży uczestniczyło ponad 300 osób – podobnie podczas Mszy Św. Pasterskiej 24 grudnia 2014 r. W obu przypadkach na żywo w internecie oglądało nas ok. 800 osób. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystościach zapraszam do oglądania na żywo przez stronę internetową www.sleza.info.

2. Są do nabycia medale srebrne oraz z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży, a także mapy, foldery i pamiątkowe magnesy z widokiem świątyni. Nadal zbieramy złom srebra na kolejne medale.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

4. Zachęcam do sponsorowania Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży. Ołtarz będzie wykonany ze stali nierdzewnej, a mensa ołtarzowa z hartowanego szkła.

5. W najbliższym czasie wieża widokowa i podziemia świątyni na Ślęży będą dostępne dla turystów – szczegóły wkrótce.

6. Na początku roku 2015 zostanie wykonana granitowa posadzka wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku..

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

8. W naszej parafii rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie tzw. „kolęda". Jako Wasz Duszpasterz udam się do waszych domów, aby razem z wami we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść Boże Błogosławieństwo. Zechciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy sobie szacunek. Niech Wasz dom będzie przygotowany do tych odwiedzin: nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo Święte i zeszyty do religii – jeśli są dzieci czy młodzież w wieku szkolnym. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a zarazem miła i serdeczna. W czasie odwiedzin odpowiem na wszystkie pytania czy wątpliwości, nie jestem ograniczony czasem i chcę go dobrze spędzić razem z Wami. Proszę również moich Parafian o przygotowanie danych osobowych do aktualizacji.

9. Porządek Mszy Św. w uroczystość Trzech Króli: Strzegomiany godz. 9.00, Sulistrowice godz. 10.30, Sulistrowiczki godz. 12.00 i 19.00, Ślęża godz. 14.00. Poświęcenie kadzidła, kredy , złota i wody święconej.

PLAN KOLĘDY 2015 (każdego dnia od godz. 10.00 do godz. 20.00):
7.01.2015 - STRZEGOMIANY - ul. Wrocławska
8.01.2015 - STRZEGOMIANY - pozostałe ulice
9.01.2015 - STRZEGOMIANY – domki letniskowe i nowi mieszkańcy
10.01.2015 - SULISTROWICZKI – domki letniskowe i nowi mieszkańcy – od godz. 10.00 do 18.30
12.01.2015 - SULISTROWICZKI – ul. Świdnicka
13.01.2015 - SULISTROWICZKI – pozostałe ulice
14.01.2015 - SULISTROWICE – ul. Chrobrego, Jagiellońska, Kościelna, Zacisze, Przemiła, Kwiatowa, Piękna, Liskowa, Spokojna
15.01.2015 – SULISTROWICE - ul. Nowa, Poprzeczna, Letnia, Wąska, Dzikiej Róży, Dębowa, Krótka, Stroma, Irysowa, Daliowa, Jaworowa
16.01.2015 - SULISTROWICE – pozostałe ulice, domki letniskowe i nowi mieszkańcy
19.01.2015 - BĘDKOWICE – ul. Wolności, Strażacka, Sosnowa, Wierzbowa
20.01.2015 - BĘDKOWICE – L. Świerczewskiego, Leśna, Wrzosowa, Kwiatowa, Kurhanowa, Polna

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor. Niedzielny poranek. Spotyka się dwie sąsiadki
- Na Boga, pani Kowalska, kto to u pani tak strasznie przeklina
To mój mąż. Wybiera się do kościoła i nie może znaleźć książeczki do nabożeństwa.
Rozmawia dwóch parafian
-Czy ty wiesz Andrzeju jak mój synek umie już dobrze kląć?
-Naprawdę, a ile on ma lat?
-Cztery.
-A modlić się umie?
-No cóż ty, takie małe dziecko?

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"