"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.01.2015 ROK B

Wprowadzenie do liturgii

Nowy Rok rozpoczynamy w imię Jezusa tzn. że Syna Bożego, który narodził się z Maryi Dziewicy, uznajemy za jedynego naszego zbawiciela. W ten Nowy Rok 2015 idziemy nie sami ale ze Zbawicielem, z Jezusem. Tylko on jest prawdziwym wybawicielem od wszelkiego zła, grzechu, nałogu, lęku, chorób - jeżeli będę miał silną wiarę. On jest księciem pokoju. Pokój oparty na strachu przed silniejszym prowadzi do terroryzmu. Psalm 37, wiersz 5: „Powierz Panu Bogu swoją drogę, zaufaj mu, on sam będzie działał".

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Z przyjemnością informuję, że w Sylwestrowej Mszy Świętej na szczycie Ślęży uczestniczyło ponad 200 osób – podobnie podczas Mszy Św. Pasterskiej 24 grudnia 2014 r. W obu przypadkach na żywo w internecie oglądało nas ok. 400 osób. Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w uroczystościach zapraszam do oglądania na żywo przez stronę internetową www.sleza.info. Informuję ponadto, że w ostatnich dwóch latach odnotowaliśmy ponad 100 tys. odwiedzin stron Parafii w Sulistrowicach. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie akcją Ocalenia Kościoła na Ślęży oraz wsparcie materialne i duchowe.

2. Są do nabycia medale srebrne oraz z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży, a także mapy, foldery i pamiątkowe magnesy z widokiem świątyni. Nadal zbieramy złom srebra na kolejne medale.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam też do odwiedzania naszych stron internetowych: www.parafiasulistrowice.pl oraz www.sleza.info gdzie znajdą Państwo filmy i zdjęcia aktualnych wydarzeń z życia naszej parafii.

4. Zachęcam do sponsorowania Ołtarza głównego – „Soli Deo Gloria" w kościele na Ślęży. Ołtarz będzie wykonany ze stali nierdzewnej, a mensa ołtarzowa z hartowanego szkła.

5. W najbliższym czasie wieża widokowa i podziemia świątyni na Ślęży będą dostępne dla turystów – szczegóły wkrótce.

6. Na początku przyszłego roku zostanie wykonana granitowa posadzka wraz z 3-metrową szklaną płytą, przez którą będzie można podziwiać relikty kościoła z XII w. oraz fragmenty średniowiecznego zamku.

7. Życzę moim Parafianom, Gościom i Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej szczęśliwego Nowego Roku. Nowy Rok 2015 rozpocznijmy z Chrystusem, który narodził się z Maryi Dziewicy, uznajmy Jezusa za naszego Zbawiciela.

8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

9. W naszej parafii rozpoczną się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie tzw. „kolęda". Jako Wasz Duszpasterz udam się do waszych domów, aby razem z wami we wspólnocie rodzin w imię Chrystusa zanieść Boże Błogosławieństwo. Zechciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy sobie szacunek. Niech Wasz dom będzie przygotowany do tych odwiedzin: nakryty białym obrusem stół, na nim woda święcona, krzyż, Pismo Święte i zeszyty do religii – jeśli są dzieci czy młodzież w wieku szkolnym. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania była podniosła, a zarazem miła i serdeczna. W czasie odwiedzin odpowiem na wszystkie pytania czy wątpliwości, nie jestem ograniczony czasem i chcę go dobrze spędzić razem z Wami. Proszę również moich Parafian o przygotowanie danych osobowych do aktualizacji.

10. Porządek Mszy Św. w uroczystość Trzech Króli: Strzegomiany godz. 9.00, Sulistrowice godz. 10.30, Sulistrowiczki godz. 12.00 i 19.00, Ślęża godz. 14.00. Poświęcenie kadzidła, kredy i złota i wody święconej.

PLAN KOLĘDY 2015 (każdego dnia od godz. 10.00 do godz. 20.00):
7.01.2015 - STRZEGOMIANY - ul. Wrocławska
8.01.2015 - STRZEGOMIANY - pozostałe ulice
9.01.2015 - STRZEGOMIANY – domki letniskowe i nowi mieszkańcy
10.01.2015 - SULISTROWICZKI – domki letniskowe i nowi mieszkańcy – od godz. 10.00 do 18.30
12.01.2015 - SULISTROWICZKI – ul. Świdnicka
13.01.2015 - SULISTROWICZKI – pozostałe ulice
14.01.2015 - SULISTROWICE – ul. Chrobrego, Jagiellońska, Kościelna, Zacisze, Przemiła, Kwiatowa, Piękna, Liskowa, Spokojna
15.01.2015 – SULISTROWICE - ul. Nowa, Poprzeczna, Letnia, Wąska, Dzikiej Róży, Dębowa, Krótka, Stroma, Irysowa, Daliowa, Jaworowa
16.01.2015 - SULISTROWICE – pozostałe ulice, domki letniskowe i nowi mieszkańcy
19.01.2015 - BĘDKOWICE – ul. Wolności, Strażacka, Sosnowa, Wierzbowa
20.01.2015 - BĘDKOWICE – L. Świerczewskiego, Leśna, Wrzosowa, Kwiatowa, Kurhanowa, Polna

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Humor: Na katechezie ksiądz pyta dzieci: - Jaki jest pierwszy sakrament? - Małżeństwo – mówi dziewczynka. - Nie, bo chrzest – odpowiada kapłan. - O nie, proszę księdza – protestuje uczennica. - Ja pochodzę z porządnej rodziny, u nas najpierw małżeństwo, a potem dopiero chrzest.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"