"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.08,2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Tadeusz Różewicz, wybitny polski poeta charakteryzując duchową kondycje naszych czasów powiedział:" Zdawało się, że bez wiary, nadziei i miłości człowiek nie może żyć..., ale pod koniec XX wieku rodzi się w nas podejrzenie, że ten ssak może rozmnażać się bez miłości, może żyć bez nadziei" Nowa zjednoczona Europa właśnie dlatego potrzebuje chrześcijaństwa, By nie żył bez wiary, która widzi inaczej i przez to staje się źródłem orientacji i sensu w świecie dramatycznej ekspansji absurdu i banalności. By nie umierał bez nadziei, która widzi dalej, bo wybiega poza ziemską rzeczywistość ku eschatologicznej przyszłości. Tylko wiara potrafi niepodważalnie uzasadnić, dlaczego moralność, dlaczego wartości i normy są czymś więcej aniżeli sprawy osobistego smaku, oportunizmu czy społecznej konwencji dlatego normy muszą obowiązywać bezwarunkowo.

WARTO PRZECZYTAĆ

1.Są do nabycia medale srebrne i z tombaku w formie cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęzy. Zbieramy złom srebra.
2. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.
3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody
4. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegominach /popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej dotychczas zebrali ofiary na ten cel. 4650 zł.
5 .DOŻYNKI PARAFIALNE 31 sierpnia 2014 o godz. 13.00. Msza Św. w Sulistrowicach.
Po Mszy św. Misterium Chleba, występy zespołów ludowych w Będkowicach Zajazd nad Potokiem. Śpiewa Zespół Młodzieżowy NOE z Wrocławia. Atrakcje kulinarne dla gości.
6. Zachęcam do sponsorowania Ikon w głównym ołtarzu w kościele na Ślęzy. Nazwisko fundatora będzie umieszczone na wyzłoconej płycie marmurowej. W granitowym ołtarzu na Ślęzy zamontowano 7 ikon-Zwiastowanie NMP. Nawiedzenie NMP ,Narodzenie Jezusa, Cud w Kanie Galilejskiej. Ukrzyżowanie Jezusa i Zmartwychwstanie, Ostatnia Wieczerza / repliki ikon bizantyjskich z XII w/ Wszystkie ikony są repliką pochodzącą z monasteru św. Dionizego na Górze Athos w Grecji, pisała siostra Marie Paul, benedyktynka z opactwa Notre Dame du Calvaire w Jerozolimie/.sceny z życia Pana Jezusa i Matki Bożej/
7 Na Ślęzy prowadzimy prace budowlane przy renowacji wieży widokowej. Położyliśmy na konstrukcji stalowej blachę i zbrojenie wewnątrz kościoła. W przyszłym tygodniu planujemy zalać betonem ,zostawiając 3 okienka na szkło, eksponując w ten sposób relikty pierwotnego romańskiego kościoła XII w. i zamku średniowiecznego XIV w., wykonano również wejście do podziemi kościoła .W tym tygodniu zakupiliśmy 120 m2 płytek granitowych na posadzkę.
8. Zapraszam do uczestnictwa we Mszy Św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę o godz. 14.00. Po Mszy zwiedzanie kościoła. Do nabycia medale, pamiątki, mapy, foldery, posiadamy duży wybór magnesów z widokiem kościoła na Ślęży i Sanktuarium w Sulistrowiczkach.
9.Sierpień jest miesiącem trzeźwości, abstynencji.
10.26 sierpnia- Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze. Msza św. w tym dniu o godz.18.00 w Sulistrowicach.
11.Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Po urlopach wracamy do codziennych zajęć. Dzieci i młodzież przystąpią do swoich zajęć w szkołach. Zajęcia katechetyczne rozpoczną się jednocześnie z zajęciami w szkole, inaczej być nie może, jeśli chcemy świadomie i w pełni rozumieć swój katolicki obowiązek ,który nie tylko spoczywa na dzieciach i młodzieży ale także na rodzicach i wychowawcach..
12. 1 września w dziejach naszego narodu jest nadal dniem przeżywania tragedii II wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie i tych co zginęli w obozach koncentracyjnych.


Ks. dr Ryszard Staszak –proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"