"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 6.07.2014 Rok A

Wprowadzenie do liturgii

W chwilach trudnych, kiedy przywala nas ciężar krzyża zmartwień, kłopotów, cierpienia, wołajmy za Chrystusem: „Ojcze niech się dzieje wola Twoja!". Kiedy ludzie nas ranią, krzywdzą, karmią swoją niewdzięcznością, traktują w sposób niesprawiedliwy wołajmy: „Ojcze! przebacz im!". Kiedy spotyka nas coś miłego i dobrego, módlmy się: „Ojcze, dziękuję Ci!" Papież Paweł VI powiedział, że bez modlitwy nie ma prawdziwego życia Chrześcijańskiego. Pamiętajmy, że dobra modlitwa jest największym skarbem każdego człowieka. Albert Schweitzer powiedział, że „modlitwy nie zmieniają świata, ale zmieniają ludzi, a ludzie zmieniają świat".

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Na Ślęży oraz w kaplicy w Sulistrowiczkach można nabyć srebrne i z tombaku cegiełki na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich

2. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka „Ślężański szlak dobrej Rady." Krzyż św. Benedykt a /obrona przed szatanem/ oraz inne pamiątki.

3. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św. do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka, lody.

5. W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegominach /popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W najbliższym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na ten cel.

6. Trwają prace przy renowacji postumentu krzyża wieży kościoła na szczycie Ślęzy. Wkrótce zaczniemy wymianę zmurszałych cegieł na nowe – klinkierowe, następnie przystąpimy do remontu dachu wieży (blacha tytanowo-cynkowa, zabezpieczenie galerii widokowej, położenie nowych desek dębowych). Wewnątrz kościoła przygotowujemy konstrukcję do położenia płyty żelbetowo-szklanej, zabezpieczając statykę kościoła, w tym osuwający się ołtarz oraz chór tzw. grodzicami.

7. DOŻYNKI PARAFIALNE 31 SIERPNIA 2014 r. o godz. 14.00. Msza Św. w Sulistrowicach . Przejazd w korowodzie samochodowym z kościoła parafialnego w Sulistrowicach do ZAJAZDU NAD POTOKIEM w BĘDKOWICACH . W programie występy zespołów ludowych i młodzieżowych, atrakcje kulinarne, zabawa taneczna. Zapraszamy Gospodarza Gminy Burmistrza UMG Sobótka Stanisława Dobrowolskiego, Radę, Sołtysów, Naszych Parafian oraz Miłośników Ziemi Ślęzańskiej.

8. 20 lipca br. Św. Krzysztofa- hasło : Niesiemy Chrystusa na krańce ziemi", taca będzie przeznaczona na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"