"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 19.06.2014    

Wprowadzenie do liturgii

Dziś woła do nas Chrystus , niewolnicy pieniądza, niewolnicy pracy, niewolnicy przyjemności, troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a tym pokarmem  jest Eucharystia, która trwa na wieki - Komunia św.  Jezus daje nam Cheb aby wyzwolić nas z niewoli pieniędzy, pracy, przyjemności i zmysłów ukazuje nam życie wieczne. Komunia św. przemienia nas i czyni dziećmi Bożymi.

WARTO  PRZECZYTAĆ

1. Można nabyć srebrne  i  z tombaku  cegiełki  na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich

2. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii. Jest do nabycia książka  „Ślężański  szlak dobrej Rady.” Krzyż św. Benedykta/ obrona przed szatanem/

3. Taca w każdą niedzielę jest przeznaczona na ratowanie kościoła na Ślęży.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zapraszam po Mszy św..do kawiarenki na herbatę. kawę, ciastka , lody .i „Grochówkę Plebana”.

5.W najbliższym tygodniu planujemy remont dachu na starej części kościoła w Strzegomianach./popękana blacha cynkowa, która przecieka/. W tym tygodniu przedstawiciele  Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont dachu w Strzegomianach.

6. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w Sulistrowicach o godz. 10.00 z procesją do 4-ch ołtarzy , Strzegomiany godz. 9.00, Sulistrowiczki 12.00 i 19.00  Msza św.na Slęży o godz, 14.00. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy.

7. NOCE  KOŚĆIOłÓW w Sulistrowiczkach : sobota 21 czerwca  o godz.19.00 – Msza św. po Mszy św. koncert zespołu N.O.E. Niedziela 22. Czerwca godz. 12.00 Msza św. po Mszy św. Spotkanie z dziennikarzem   Tomaszem  Terlikowskim i jego żoną Małgorzatą w Ośrodku kultury Chrześcijańskiej obok kaplicy.

8. Pierwsza .Rocznica dzieci komunijnych w naszej parafii odbędzie się 29 czerwca o godz. 10.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach. Spowiedź  dla rodziców i dzieci 28.06. o godz.17.00.

9. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach 29.czerwca o godz. 10.30.

10. Rozpoczęlismy prace przy renowacji postumentu krzyża na wieży kościoła na Ślęzy. Po wytycznych konserwatorskich przystąpimy do zabezpieczenia wieży siatką grafitową wg projektu p. mgr Doroty Wandrychowskiej z Wrocławia, konserwatora detalu architektonicznego i rzeźby Zastosujemy najnowszą technologię  przy renowacji cegieł zmurszałych i tynku aby zahamować destrukcję  elewacji wieży.Koszt samych materiałów wyniesie 13.000 zł..nie licząc  robocizny.   

 

ks. dr Ryszard Staszak

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"