"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

VI NIEDZIELA ZWYKŁA  16.02.2014  Rok A

Wprowadzenie do liturgii

Mędrzec Syracydes /Syr 15,15-20/ powiedział:" Bóg nikomu nie przykazał być bezbożnym i nikomu nie zezwolił grzeszyć". Dał nam wolność, możemy więc wybierać: "Błogosławieni, którzy postępują zgodnie z prawem Pańskim i zachowują jego pouczenia, szukając Go całym sercem" /Ps.119,1-2/Chrystus mówi w Ewangelii:" Nie sadźcie, że przyszedłem znieść Prawo i Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić" Chrystus żąda od nas zaangażowania, wypełnienia wszystkich przykazań w duchu dobra i miłości

WARTO PRZECZYTAĆ

1. Można nabyć srebrne  i  z tombaku cegiełki  na ratowanie kościoła na Ślęży: pamiątkowy medal z wizerunkiem kościoła na Ślęży, orłem piastowskim i herbem biskupów wrocławskich próba  srebra 999.9 Posiadamy certyfikat badania nr,182/2014 Okręgowy Urząd Pomiarowy w Krakowie.  książkę o naszej Parafii  w formie cegiełki pt. Ślężański  szlak Dobrej Rady, w cenie 25 zł , Kalendarz na 2014 z kościołami naszej parafii w cenie 10 zł.

2. Serdecznie zapraszam do kawiarenki na, kawę, herbatę, ciastka , domowe ciasto i przyjacielskie rozmowy. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny..

3. W dalszym ciągu zbieramy złom srebra (biżuteria, sztućce, itp.)z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęży. Srebro prosimy przynosić do zakrystii.

4. 1czerwca o godz. 14.00  w nawiązaniu do dawnej tradycji na Ślęży będzie odprawiona Uroczysta Msza św. Odpustowa, p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny , której  będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski.

Przed uroczystością koncert muzyki religijnej młodzieżowej. Dla gości atrakcje kulinarne .Serdecznie zapraszam Miłośników Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia ,Świdnicy i okolic .

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 13-16 kwietnia 2014 r. Przygotowujące do Intronizacji Kultu Dzieciątka Jezus. Rekolekcje będzie prowadził sławny Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka .Plan rekolekcji podam w terminie późniejszym.

6. Prowadzimy prace przy renowacji wieży widokowej kościała na Ślęży Wykonywana jest  obecnie stolarka – nowe drzwi wejściowe do galerii, okna na wieży. Następny etap  to piaskowanie konstrukcji stalowej- /balustrady/, położenie nowej  podłogi dębowej na galerii.

Położenie blachy miedzianej na więźbie  dachowej po wymianie krokwi. Wymiana i uzupełnienie na wieży zmurszałej cegły. Na wymienione prace otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta i Gminy Sobótka na Ratowanie Kościoła na Ślęży.

Ks. dr Ryszard Staszak proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Ślęża: godz. 14.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Strzegomiany: godz. 9.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6