"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09. 2013 Rok C

Wprowadzenie do Liturgii

Miała lat 20. Zażyła dużą dawkę trucizny. Straciła przytomność. Zawieziono ją do szpitala. Kiedy odzyskała przytomność zapytano ją dlaczego chciała odebrać sobie życie?. Wtedy odpowiedziała. ‘ Nie byłam nikomu potrzebna. Nikt mnie nie kochał”. Czy rzeczywiście nie była nikomu potrzebna?. Opowiedz daje Chrystus w dzisiejszej ewangelii, gdy mówi o zagubionej owcy, której poszukuje pasterz, ten pasterz zostawia 99 owiec i idzie za zagubioną, a gdy ją znajduje bierze na ramiona .Tą zagubioną owcą może być każdy z nas. Jezus kocha ciebie, bo jesteś jego własnością. Jesteś stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Pamiętaj.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody..

2.Msza św. na szczycie Ślęży w każdą niedzielę i święta o godz. 14.00

3. Społeczny Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i Kurię Metropolitalną prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają przed naszymi czterema kościołami i na plebanii medale pamiątkowe /cegiełki/ z tombaku, po 20 zł. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej.

4. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani.

5. W najbliższym tygodniu kończymy prace kamieniarskie przy schodach i murze oporowym prowadzącym do kościoła Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży..

6.W tym tygodniu został położony i podłączony do prądu kabel elektryczny o długości 180 mb, który zasili w energię eklektyczną kościół na Ślęzy .

7 .Informuję Miłośników Ziemi Ślężańskiej i Parafian, że ukaże się drukiem wkrótce ksiązka p.t.” Ślężański szlak dobrej rady – Historia parafii w Sulistrowicach.”

8. 4 października od godz. 10.00 - SPRZĄTANIE GÓRY ŚLĘŻY. W sprzątaniu Ślęży wezmą udział pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sobótka wraz z Panem Burmistrzem Stanisławem Dobrowolskim na czele z Miłośnikami Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia Chętni do pomocy mile widziani .Spotykamy się na Przełęczy Tąpadła, Transport na górę Ślęzę zapewniony. Przynosimy ze sobą , miotły, grabie, łopaty.

9 20 września Czuwanie Nocne w Częstochowie – wyjazd z parafii o godz. 12.00 – koszt 45 zł.

10. Otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego powiadomienie że w październiku zostanie przekazana na konto bankowe Komitetu Ocalenia Kościoła na Ślęży w Sulistrowicach pierwsza kwota 45 tysięcy zł. a w grudniu druga 20 tysięcy zł., na wykonanie płyty żelbetowej i szklanej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży z pokazaniem reliktów zamku średniowiecznego z czasów panowania na Śląsku Księcia Świdnicko - Jaworskiego Bolka II. Krzeszów posiada mauzoleum Piastów wybudowane przez zakon Cystersów z gotyckimi rzeźbami książąt świdnicko- jaworskich.

11.Są do nabycia ciekawe ksiązki p. Marka Perzyńskiego –Zamki i twierdze Dolnego Śląska, Arystokraci i ich niezwykłe zamki i pałace na Dolnym Śląsku ,Dolny Śląsk kraina zamków katedr i wulkanów, Dolny Śląsk dla dociekliwych - miejsca niezwykłe –polecam.

12. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na katolickie Radio Rodzina we Wrocławiu.

Wasz duszpasterz ks. dr Ryszard Staszak


Humor-: realista

Rozmawia dwóch mężczyzn
- Moja teściowa jest aniołem
- Masz szczęście, moja jeszcze żyje.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"