"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 .07. 2013 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W dniu dzisiejszym przypada 645 rocznica śmierci Bolka II, księcia świdnicko - jaworskiego. Za jego panowania powstał podwójny pierścień zamków obronnych, w tym na szczycie Ślęży, a także kościół pierwotny w Sulistrowicach wzmiankowany w 1352r. Bolko II był wnukiem Władysława Łokietka i siostrzeńcem Kazimierza Wielkiego. Przez całe życie dążył do zjednoczenia Śląska z Koroną. Długosz w swojej Kronice napisał, że choć inni książęta śląscy zaparli się Polski - dając się zhołdować Janowi Luksemburskiemu, Niemcowi na tronie czeskim - to Bolko II jeden "nie dał się zwieść do tego grzechu, oświadczał głośno, że jest księciem polskim, a od jedności z Polską nigdy nie odstąpi". Bolko II, jako ostatni suwerenny polski książę na Śląsku, zmarł 28 VII 1368r.
Również dzisiaj obchodzimy uroczystość Św. Krzysztofa męczennika, patrona podróżujących i kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Uprzejmie informuje naszych parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej, ze dnia 11 sierpnia /niedziela/ o godz. 13.00 zostanie odprawiona na górze Ślęży uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym obok kościoła remontowanego i będzie transmitowana przez katolickie radio Rodzina i TVP Polonia dla naszych rodaków rozsianych po całym świecie. Na Mszy św. będą uczestniczyć kapłani tutejszego dekanatu, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz Nadleśnictwo Miękinia .Serdecznie zapraszam w imieniu własnym i Komitetu Ocalenia Kościoła na Ślęży .Plan uroczystości podam w najbliższą niedzielę.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody.

3. Msza św. na szczycie Ślęży „Górze Maryjnej" w okresie wakacyjnym w każdą niedzielę o godz.14.00. Serdecznie zapraszam Miłośników Ziemi Ślężańskiej.

4. Społeczny Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i Kurię Metropolitalną prowadzi zbiórkę publiczną na terenie Dolnego Śląska w celu ratowania kościoła na Ślęzy. Upoważnione osoby sprzedają przed naszymi czterema kościołami i na plebanii medale pamiątkowe /cegiełki/ z tombaku, po 20 zł. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem metropolii wrocławskiej. A na szczycie Ślęży będą one sprzedawane w każdą sobotę i niedzielę od 10,00 rano do godzin wieczornych, z udziałem przewodnika (historyka), który zapozna nas z historia tamtejszego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratowanie tego zabytkowego kościoła. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy już pierwsze prace remontowe.

5. Potrzebny jest złom srebra (biżuteria, sztuce itp.) z którego wykonamy blachę na medale na ratowanie kościoła na Ślęzy. Można je przynosić do zakrystii lub na plebani. Ofiarodawcy znajdą się w Księdze Pamiątkowej Parafii.

6. Codzienna Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18,00. Serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę. Są jeszcze wolne intencje mszalne. Pamiętajmy o naszych bliskich – żyjących i zmarłych.

 

Ks. dr Ryszard Staszak
Wasz proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"