"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04. 2013 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj przybywa coraz więcej ludzi zagubionych. Labirynt zakłamanych, rzekomo naukowo uszczęśliwiających ideologii powiększył się. I jak dotąd żaden przywódca polityczny nie potrafił wyprowadzić człowieka z tego bałaganu, z tego labiryntu z tego chaosu. Jest tylko jeden przewodnik. Dobry Pasterz, który potrafi nas przeprowadzić poprzez labirynt współczesnej ideologii do prawdziwego życia. Tym Dobrym Pasterzem jest Jezus Chrystus. Mówi do nas Chrystus” Moje owce słuchają mego głosu. Idą za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki.”

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody.

2.Powstał Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Celem komitetu jest zbiórka publiczna ratowania kościoła na Ślęzy. Będą sprzedawane medale pamiątkowe/ cegiełki/ srebrne 1000 szt. i z tombaku 30 tys. szt. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem Metropolii Wrocławskiej . Termin sprzedaży medali /cegiełek/ podamy w najbliższych ogłoszeniach parafialnych na stronie internetowej” Parafia w Sulistrowicach Odbudowa Kościoła na Ślęży./wkrótce/

3.28 kwietnia 2013 r. uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

4.26 maja 2013 r. o godz. 12.00 10 Spotkanie Rodzin i 20 Rocznica Budowy Kościoła w Sulistrowiczkach.. O godz. 10.00 plenerowy koncert artystów scen polskich. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Pazdura. Będą atrakcje kulinarne dla gości..

5.15 czerwca 2013 Noc Św. Jana na Ślęży godz. 22.00 . przed Mszą św. o godz. 20.00 koncert plenerowy Górali z Zakopanego, Górali Czadeckich ze Strzegomian. W programie atrakcje kulinarne.

6. Od połowy maja na szczycie Ślęży będą odprawiane Msze św. o godz. 15.00 w każda niedzielę święta .

7.Zapraszamy naszych Parafian, Gości i Miłośników Ziemi Ślężańskiej na pielgrzymkę pieszo- autokarową do Św. Jakuba w Hiszpanii Santiago de Compostela w terminie od 15 -31 lipca 2013 r. Program pielgrzymki jest podany w gablocie parafialnej.

Szlak Św. Jakuba jest wyznaczony z Góry Ślęży aż do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Zapraszamy pielgrzymów rozpoczynających pielgrzymkę na Mszę św. na Górę Ślęża 15 lipca 2013 r. o godz. 10.00 . Ze szczytu Ślęży udamy się do Sobótki do Kościoła Św. Jakuba na wspólną modlitwę /otrzymamy w książeczce stempel parafii/ odjazd autokarem przez Niemcy, Francję. pobyt w Ars ,przejazd do Lourdes, przyjazd do Santiago de Compostela szlakiem Św. Jakuba. Cena 999 zł + 630 E ,można płacić w ratach. plażowanie na Costa Brava .Zapisy przyjmuje ks. proboszcz.

8.W tym tygodniu będzie postawiony w Strzegomianach nowy Krzyż Misyjny. Ofiary na krzyż będzie zbierał p. Wiktor Załaszczyk. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

 

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

 

Humor: Morderca siedzi na krześle elektrycznym i podczas gdy kat przygotowuje się do wykonania kary śmierci do krzesła zbliża się ksiądz. – Synu, co mogę dla ciebie zrobić? – Ojcze, potrzymaj mnie za rękę!

Wiecie, jaki jest ulubiony cytat biblijny bokserów? „ Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"