"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04. 2013 Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Jezus Chrystus zmartwychwstały jest ten sam dwa tysiące lat temu i ten sam teraz i ma takie samo dzisiaj współczujące , troskliwe serce jak miał je wobec głodnych apostołów. Nasz los nie jest tylko wyłącznie w naszych rękach, jak głoszą ateiści w mediach. Nasz los jest przede wszystkim w ręku Boga. I dlatego musimy bardziej bać się Boga niż ludzi, bardziej słuchać Boga niż ludzi. Ludzi słuchać możemy tylko wtedy, gdy ich zarządzenia i ustawy są zgodne wolą i prawem Bożym. Kardynał Wyszyński tak powiedział; ”Uczymy ,że należy oddać ,co jest cesarskie, cesarzowi, ale co Bożego Bogu.. Ale gdy cesarz siada na ołtarzu, to mówimy krótko – nie wolno”.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.W naszym Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00 jest odprawiana specjalna Msza św.. o uzdrowienie połączona z namaszczeniem olejami św. wobec Najświętszego Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do kawiarenki na herbatę, kawę, ciastka i lody.

3 Powstał Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Celem komitetu jest zbiórka publiczna ratowania kościoła na Ślęzy. Będą sprzedawane medale pamiątkowe/ cegiełki/ srebrne 1000 szt. i z tombaku 30 tys. szt. z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem Metropolii Wrocławskiej . Termin sprzedaży medali /cegiełek/ podamy w najbliższych ogłoszeniach parafialnych na stronie internetowej” Parafia w Sulistrowicach ”Odbudowa Kościoła na Ślęży./wkrótce/

4.28 kwietnia 2013 r. uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

5.26 maja 2013 r. o godz. 12.00 10 Spotkanie Rodzin i 20 Rocznica Budowy Kościoła w Sulistrowiczkach.. O godz. 10.00 plenerowy koncert artystów scen polskich. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Pazdura. Będą atrakcje kulinarne dla gości..

6.15 czerwca 2013 Noc Św. Jana na Ślęży godz. 22.00 . przed Mszą św. o godz. 20.00 koncert plenerowy Górali z Zakopanego Braci Karpieli , w programie atrakcje kulinarne.

7. Od połowy maja na szczycie Ślęży będą odprawiane Msze św. o godz. 15.00 w każda niedzielę święta .

8.We wtorek 16 kwietnia o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach uroczystą Mszę św. pogrzebową w intencji zmarłej Marii Malinowskiej Matki Ks. Kan. mgr Stanisława Malinowskiego Proboszcza Parafii Wniebowzięcia N.M.P z Biestrzykowic dek. Namysłów – Zach. odprawi J. E. Ks. Biskup Adam Bałabuch. Pożegnamy Matkę Kapłana ,która nie tylko uczyła swoje dzieci pacierza, ale wpajała im na co dzień prawdy o uczciwości i prawości. Ona kształtowała ich sumienia by były wrażliwe na niedolę ludzką. Jej głęboka wiara jest dla nas wskazaniem gdzie szukać prawdy. Była sumienną katoliczka, wiernie wypełniała obowiązki religijne. Była żywym przykładem dla swoich najbliższych i sąsiadów w codziennym życiu. Mamo nasza kochana- bądź spokojna. Możesz liczyć tam w wieczności, tak jak mogłaś na nas liczyć tu na ziemi.

Ks. dr Ryszard Staszak – proboszcz

Zapraszamy naszych Parafian, Gości i Miłośników Ziemi Ślężańskiej na pielgrzymkę pieszo- autokarową do Św. Jakuba w Hiszpanii Santiago de Compostela w terminie od 15 -31 lipca 2013 r. Program pielgrzymki jest podany w gablocie parafialnej.

Szlak Św. Jakuba jest wyznaczony z Góry Ślęży aż do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Zapraszamy pielgrzymów rozpoczynających pielgrzymkę na Mszę św. na Górę Ślęża 15 lipca 2013 r. o godz. 10.00 . Ze szczytu Ślęży udamy się do Sobótki do Kościoła Św. Jakuba na wspólną modlitwę /otrzymamy w książeczce stempel parafii/ odjazd autokarem przez Niemcy, Francję. pobyt w Ars ,przejazd do Lourdes, przyjazd do Santiago de Compostela szlakiem Św. Jakuba.

Cena 999 zł + 630 €, można płacić w ratach. plażowanie na Costa Brava.

Zapisy przyjmuje Ksiądz Proboszcz tel. 71 3163 163 lub Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe we Wrocławiu ul. Horbaczewskiego 29 b, tel.71 352- 23 – 19 kom. 601 788 190.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"