"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 7.04. 2013 Rok C

Święto Miłosierdzia Bożego

Wprowadzenie do liturgii

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus musi zmagać się z niedowiarstwem uczniów. Modelowym przykładem niewiary jest postać Tomasza. Jezus pozwolił Tomaszowi przez osiem dni „mieć rację’. Czekał by dojrzał do wiary. Potem objawił mu inną rzeczywistość, mógł zobaczyć Jego ręce i nogi, może włożyć rękę do jego boku poprzez dotyk. W naszym życiu są momenty, w których nie widzimy, nie doświadczamy jednak wierzymy, że jesteśmy w ręku Boga .Czy potrafię zaufać Bogu?

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.W naszym Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00 jest odprawiana specjalna Msza św.. o uzdrowienie połączona z namaszczeniem olejami św. wobec Najświętszego Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny - Zachęcam do przeczytania artykułu redaktora Karola Białkowskiego pt. Świątynia na górze. Wywiad redaktora z Burmistrzem Miasta i Gminy Sobótka o planach inwestycyjnych mających ułatwić turystom odwiedzanie Ślęży

3 Powstał Komitet Ocalenia Kościoła na Ślęży. Celem komitetu jest zbiórka publiczna ratowania kościoła na Ślęzy. Będą sprzedawane medale pamiątkowe/ cegiełki/ srebrne i z tombaku z wizerunkiem kościoła na Ślęzy z orłem piastowskim, herbem Metropolii Wrocławskiej .W sumie 30 tyś szt.

4.28 kwietnia 2013 r. uroczystość odpustowa Matki Bożej Dobrej Rady. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.

5.26 maja 2013 r. o godz. 12.00 10 Spotkanie Rodzin i 20 Rocznica Budowy Kościoła w Sulistrowiczkach.. O godz. 10.00 plenerowy koncert artystów scen polskich. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Pazdura. Będą atrakcje kulinarne dla gości..

6.15 czerwca 2013 Noc Św. Jana na Ślęży godz. 22.00 . przed Mszą św. o godz. 20.00 koncert plenerowy Górali z Zakopanego Braci Karpieli , w programie atrakcje kulinarne.

7. Od połowy maja na szczycie Ślęży będą odprawiane Msze św. o godz. 15.00 w każda niedzielę święta .

8.Zapraszamy do kawiarenki na gorącą herbatę, kawę ciastka i lody.

 

Ks. dr Ryszard Staszak - Proboszcz

Humor dla dorosłych; Dziewczyna mówi do narzeczonego;- Kochanie, po ślubie będziemy szczęśliwi i będziemy mieć troje dzieci. -Skąd wiesz, kochanie- z niepokojem pyta chłopiec.-No bo teraz są u mojej mamusi.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"