"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2013,Rok C 

Przez trzy pierwsze wieki trwało prześladowanie chrześcijan. Tysiące uczniów Chrystusa oddawało życie za wiarę w Niego. Podziwiano u nich odwagę, radość z oddawania życia za wiarę w Chrystusa. Wszystkich zastanawiał brak nienawiści. Chrześcijanie nie przeklinali swoich oprawców, ale się za nich modlili i obdarzali ich miłością. Skąd czerpali ta ponadludzką siłę? Odpowiedz daje nam historia Kościoła. Oni wzmacniali swoje słabe ludzkie siły Komunia świętą- Eucharystią. „ Ilekroć spożywacie ten chleb, albo pijecie z tego kielicha, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie ”Eucharystia jest źródłem miłości przebaczającej.


KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.Planujemy w tym roku odbudowę kościoła p.w. Nawiedzenia NMP na Górze Ślęży. Pragniemy zachować sakralny, historyczny i turystyczny charakter tego kościoła. Początki pierwszego drewnianego kościoła sięgają XII wieku. Piotr Włast z żoną Marią darowali sprowadzonym z Francji Augustianom 1108 r. W najbliższy czasie będzie możliwość nabycia cegiełki na budowę z wizerunkiem kościoła i herbu biskupiego w postaci monety srebrnej i miedzianej. Na Ślęzy w maju będą odprawiane Msze św. o godz. 15.00. W posłudze duszpasterskiej w niedzielę będzie pomagał Ks. dr Bolesław Lasocki z Wrocławia.

Pragnę poinformować naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej, że powstał Społeczny Komitet Ratowania Kościoła na Ślęzy w skład założycielskiego Komitetu weszły dostojne osoby ze świata Polityki i Kościoła. Celem powołanego Komitetu jest zorganizowanie publicznej zbiórki na terenie Dolnego Śląska na rzecz ratowania kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Ślęży .Z dokumentów historycznych wiemy że w roku 1852 Ks. kard. Melchior Von Diepenbrock apelował do ślązaków mieszkańców swojego regionu aby wsparli materialnie odbudowę świątyni na Ślęży. Kościół został odbudowany w ,którym gromadzili się liczni pielgrzymi. Świątynia na Ślęży jest miejscem historycznym ponieważ pod kościołem znajduje się średniowieczny zamek zbudowany przez Księcia Świdnicko – Jaworskiego Bolka II, którego grób znajduje się w Krzeszowie. A obecny kościół został zbudowany w roku 1702 przez Jana Sevierta opata klasztoru Augustianów na Piasku we Wrocławiu. „Pan Johannes Sivert teraz od 25 lat panujący prałat kapłan od 48 lat w wieku lat 73 wybudował od podstaw tę kaplicę. Na chwałę Boga i błogosławionej Matki Pod wezwaniem MARAE: nawiedzenia położył we wspomnianej skale kamień węgielny, kaplicę konsekrował i w niej odprawił pierwszą Mszę Pontifacialiter w roku 1702” podaje Gotteferied Burghart

2. Noc Świętego Jana na Ślęży 15 czerwca o godz. 22.00. W programie: Msza św. Koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa. Plenerowy Koncert Muzyki Góralskiej z Zakopanego przy pochodniach Biedą atrakcje, kulinarne m. innymi grochówka plebana. Program podamy na stronie internetowej” Parafia w Sulistrowicach”.

3. 2 czerwca 2013 o godz. 12.00 X SPOTKANIE RODZIN 2013

XX ROCZNICA BUDOWY KAPLICY MATKI BOZEJ DOBREJ RADY w Sulistrowiczkach. W Programie o godz. 10.00 – Plenerowy koncert artystów scen Wrocławskich, Gdańskich i Poznańskich. Godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Józefa Pazdura z Wrocławia. Po Mszy św. Agapa.

4 .Potrzebna jest firma, która udrożniłaby studnię na Ślęży i wykonałaby biologiczną oczyszczalnię ścieków. Kontakt z Parafią lub Burmistrzem Sobótki.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"