"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –24.02.2013,Rok C

Wprowadzenie do liturgii

Dziś Bóg do nas mówi:” Nie słuchajcie świata, który wmawia wam, że grzech nie jest grzechem,” że najważniejsza jest wolność, niezależność. Trzeba uzależnić się nie od alkoholu, seksu i narkotyków, ale od Chrystusa i doprowadzić swoje życie do przemiany. W czasie modlitwy łączymy się z Bogiem i bliźnim, który jest naszym bratem i siostrą. „Przestań się lękać.” Powierz Panu Bogu swoją drogę , zaufaj Mu, On sam będzie działał.”

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jest odprawiana Msza św. o uzdrowienie o godz. 19.00 połączona z namaszczeniem olejami św. wobec Najświętszego Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi

2. Serdecznie zapraszam naszych parafian i gości po Mszy św. na gorącą herbatę, kawę, czekoladę i ciastka.

3. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela

4. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

5. Pierwsza Komunia św. naszych dzieci odbędzie się 26 maja o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Sulistrowicach.. Spotkanie z rodzicami i dziećmi dziś po Mszy św. w domu parafialnym.

6.Plan Rekolekcji Wielkopostnych17-20.03.2013 r. Prowadzi Ks. prof. Ryszard Zawadzki

17.03.2013 – V Niedziela Wielkiego Postu. Msza św. z nauką rekolekcyjną w Strzegomianach o godz. 9.00 w Sulistrowicach o godz. 10,30 o godz. !2.00 i 19.00 w Sulistrowiczkach.

18..03.2013 – poniedziałek. Msza św. z nauką rekolekcyjną w Strzegomianach o godz.16.00 w Sulistrowicach o godz.17.30 w Sulistrowiczkach o godz.19.00

19.03.2013 – wtorek. Msza św. z nauka rekolekcyjną w Strzegomianach o godz. 16.00, w Sulistrowicach o godz. 17.30, w Sulistrowiczkach o godz. 19.00

20.03.2013 – środa ,zakończenie. SPOWIEDZ ŚW. 15.00- 16.00 w Strzegomianach od godz. 17.00 – 18.00 w Sulistrowicach, od godz. 18.00 – 19.00 w Sulistrowiczkach

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 16.00 w Strzegomianach,o godz.18.00 w Sulistrowicach, o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach. Spowiadać będą zaproszeni księża z dekanatu i Wrocławia .Taca w środę będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty za posługę duszpasterską. Ofiarodawcom już dzisiaj składam serdeczne podziękowanie.

7.Planujemy w tym roku odbudowę kościoła p.w. Nawiedzenia NMP na Górze Ślęży. Pragniemy zachować sakralny, historyczny i turystyczny charakter tego kościoła, który sięga początków XII wieku. W najbliższy czasie będzie możliwość nabycia cegiełki w postaci monety na budowę kościoła na Ślęzy .Awers: Kościół na Ślęzy, orzeł piastowski anagramy Piotra Włostowicza i zakonu augustianów. Napis otokowy Ad Perpetuam rei memoriam/ na wieczną rzeczy pamiątkę/ Ecclesia in Monte Silencci/ kościół na Ślęży/Rewers: Herb Arcybiskupa Wrocławskiego, napis Archidiecesis Vratislaviensis. W każda niedziele od m-ca kwietnia na Ślęzy będą odprawiane Msze św. o godz. 14.00.W posłudze duszpasterskiej w niedzielę będzie pomagał Ks. dr Bolesław Lasocki z Wrocławia.

8. NOC ŚW. JANA NA ŚLĘŻY 2013 15 czerwca o godz. 22.00. W programie: Msza św. Koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa. Plenerowy Koncert Muzyki Młodzieżowej, Koncert Muzyki Góralskiej z Zakopanego przy pochodniach Bedą atrakcje, kulinarne m. innymi grochówka plebana. Program podamy na stronie internetowej www.parafiasulistrowice.pl

9. 26 czerwca 2013 o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach X SPOTKANIE RODZIN 2013

XX ROCZNICA BUDOWY KAPLICY MATKI BOZEJ DOBREJ RADY w Sulistrowiczkach. W Programie o godz. 10.00 – Plenerowy koncert artystów scen Wrocławskich, Gdańskich i Poznańskich. Godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Józefa Pazdura z Wrocławia. Po Mszy św. Agapa przed Sanktuarium.

10 Potrzebna jest pomoc ze strony osób, które, potrafiłyby udrożnić studnię na Ślęży. Tym problemem zainteresowany jest Urząd Miasta i Gminy Sobótka oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach./Prosimy o kontakt z Parafią lub Burmistrzem UMiG Sobótka./ Drugi problem to wykonanie projektu oczyszczalni ścieków na Ślęży. Jest dobry pomysł Pana Burmistrza z Sobótki aby zorganizować kolejkę turystyczną od hotelu SOBOTEL do Przełęczy TĄPADŁA i powrotem do Sobótki. Zainteresowani tym pomysłem proszeni o kontakt z proboszczem z Sulistrowic lub Burmistrzem Sobótki Potrzebni są chętni do pomocy w doprowadzeniu prądu do kościoła na Ślęzy.

 Ks. dr Ryszard Staszak- proboszcz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"