"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2013,Rok C

Wprowadzenie do liturgii

W czasie Wielkiego Postu organizowane są w parafiach rekolekcje. Zapytajmy więc- czym są rekolekcje? Słowo rekolekcje pochodzi z łacińskiego recollecttio i oznacza wewnętrzne skupienie, ćwiczenie duchowe przed spowiedzią, medytacje. Rekolekcje to wewnętrzne skupienie. W kościele w domu ma być cisza i skupienie milczeniu Bóg przemawia do człowieka.” Milczenie to modlitwa aniołów” W czasie rekolekcji słuchamy nauk rekolekcyjnych. Rekolekcje to medytacje. Co to znaczy? Medytacja pochodzi od łacińskiego słowa meditari to znaczy przeżuwać.. Co to znaczy przeżuwać? Nie gumę, ale Słowo Boże, tę naukę którą usłyszysz. Rekolekcje to wysiłek duchowy to twoje ćwiczenie, zatrzymać usłyszane Slowo Boże, rozważyć, przypatrzyć mu się z różnych stron, zastanowić się nad nim, myśleć jak wprowadzić w życie. Rekolekcje to czas nawrócenia to czas łaski. Nigdy nie mów: Nie mam czasu na modlitwę, na czytanie Pisma Świętego, na czytanie gazety katolickiej na słuchanie Radia Matyja i Telewizji Trwam.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. W Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jest odprawiana Msza św. o uzdrowienie o godz. 19.00 połączona z namaszczeniem olejami św. wobec Najświętszego Sakramentu. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi

2. Serdecznie zapraszam naszych parafian i gości po Mszy św. na gorącą herbatę, kawę, czekoladę i ciastka.

3. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela

4. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 i Gorzkich Żalach.o godz. 10 15.

5.Plan Rekolekcji Wielkopostnych17-20.03.2013 r. Będzie prowadzi Ks. prof. Ryszard Zawadzki

17.03.2013 – V Niedziela Wielkiego Postu. Msza św. z nauką rekolekcyjną w Strzegomianach o godz. 9.00 w Sulistrowicach o godz. 10,30 o godz. !2.00 i 19.00 w Sulistrowiczkach.

18..03.2013 – poniedziałek. Msza św. z nauką rekolekcyjną w Strzegomianach o godz.16.00 w Sulistrowicach o godz.17.30 w Sulistrowiczkach o godz.19.00

19.03.2013 – wtorek. Msza św. z nauka rekolekcyjną w Strzegomianach o godz. 16.00, w Sulistrowicach o godz. 17.30, w Sulistrowiczkach o godz. 19.00

20.03.2013 – środa ,zakończenie. SPOWIEDZ ŚW. 15.00- 16.00 w Strzegomianach od godz. 17.00 – 18.00 w Sulistrowicach, od godz. 18.00 – 19.00 w Sulistrowiczkach

Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 16.00 w Strzegomianach,o godz.18.00 w Sulistrowicach, o godz. 19.00 w Sulistrowiczkach. Spowiadać będą zaproszeni księża z dekanatu i Wrocławia .Taca w środę będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty za posługę duszpasterską. Ofiarodawcom już dzisiaj składam serdeczne podziękowanie.

6.Planujemy w tym roku odbudowę kościoła p.w. Nawiedzenia NMP na Górze Ślęży. Pragniemy zachować sakralny, historyczny i turystyczny charakter tego kościoła, który sięga początków XII wieku. W najbliższy czasie będzie możliwość nabycia cegiełki w postaci monety srebrnej i miedzianej na budowę kościoła na Ślęzy. W każda niedziele od 15 kwietnia na Ślęzy będą odprawiane Msze św. o godz. 14.00. W posłudze duszpasterskiej w niedzielę będzie pomagał Ks. dr Bolesław Lasocki z Wrocławia.

7. NOC ŚW. JANA NA ŚLĘŻY 2013 15 czerwca o godz. 22.00. W programie: Msza św. Koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa. Plenerowy Koncert Muzyki Młodzieżowej, Koncert Muzyki Góralskiej z Zakopanego przy pochodniach Bedą atrakcje, kulinarne m. innymi grochówka plebana. Program podamy na stronie internetowej” Parafia w Sulistrowicach”.

8. 26 czerwca 2013 o godz. 12.00 w Sanktuarium w Sulistrowiczkach X SPOTKANIE RODZIN 2013

XX ROCZNICA BUDOWY KAPLICY MATKI BOZEJ DOBREJ RADY w Sulistrowiczkach. W Programie o godz. 10.00 – Plenerowy koncert artystów scen Wrocławskich, Gdańskich i Poznańskich. Godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Józefa Pazdura z Wrocławia. Po Mszy św. Agapa przed Sanktuarium.

9 Potrzebna jest pomoc ze strony osób, które, potrafiłyby udrożnić studnię na Ślęży. Tym problemem zainteresowany jest Urząd Miasta i Gminy Sobótka oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach./Prosimy o kontakt z Parafią lub Burmistrzem./ Drugi problem to wykonanie projektu oczyszczalni ścieków na Ślęży. Jest dobry pomysł Pana Burmistrza z Sobótki aby zorganizować kolejkę turystyczną od hotelu SOBOTEL do Przełęczy TĄPADŁA i powrotem do Sobótki. Zainteresowani tym pomysłem proszeni o kontakt z proboszczem z Sulistrowic lub Burmistrzem Sobótki Potrzebni są chętni do pomocy w doprowadzeniu prądu do kościoła na Ślęzy.

Ks. dr Ryszard Staszak - proboszcz

Humor:Przychodzi babcia do lekarza i mówi - Panie doktorze, jak się schylam, to mnie boli.- Nie schylać się! Następny!

Pijany leży w zaspie śniegu. Podchodzi ksiądz, mówiąc - Wstawaj kolego bo zamarzniesz- Coś ty, po „Borygo ?”                       

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"