"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem,
którego już znają"

ks. dr Ryszard Staszak

ŚRODA POPIELCOWA 13.02.2013 Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Raz w roku Kościół posypuje głowy popiołem. Słyszymy wtedy słowa: „Pamiętaj człowiecze ,że prochem jesteś i w proch się obrócisz,” albo „Pokutujcie i wierzcie Ewangelii”. Przez ten obrzęd Kościół chce nam przypomnieć abyśmy zatroszczyli się o swoje ostateczne ocalenie. Kościół przypomina nam o modlitwie poście i pokucie .Warto zapytać dzisiaj samego siebie: jakie pobudki dominują w moich praktykach, postnych? Czy zachowuję posty nakazane przez Kościół? Czy pokazuję innym jak poszczę?

1. PeregrynacjaKrzyża Wielkopiątkowego Bł. Jana Pawła II w Roku Wiary w naszej Archidiecezji rozpocznie się w Środę Popielcową 13 lutego 2013 r. a zakończenie nastąpi 2lutego 2014 roku w Święto Ofiarowania Pańskiego. W imieniu diecezji wrocławskiej, krzyż wielkopiątkowy odebrał ks. dr Marian Biskup, Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa. Krzyż na stałe przebywa w parafii pw. Św. Mikołaja w Kraczkowej/ diecezja przemyska/ PEREDRYNACJA WIELKOPOSTNEGO KRZYŻA BŁ JANA PAWŁA II W NASZYM DEKANACIE ODBĘDZIE SIĘ OD 12.X-16.X.2013 r. Naszych parafian serdecznie proszę o odnowienie wszystkich krzyży misyjnych na terenie naszej parafii. Motto Roku Wiary w Archidiecezji brzmi: OTWORZYĆ PODWOJE WIARY I BYĆ SOLĄ ZIEMI. Krzyż wielkopiątkowy Jana Pawłą II, który nawiedzi naszą diecezję dzięki staraniom JE. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego i laskowemu podarowaniu krzyża przez JE. Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

2. 11 lutego obchodził 7 ROCZNICĘ SAKRY BISKUPIEJ JE. Ks. Biskup Andrzej Siezieniewski Profesor Nauk Teologicznych, dr hab. Księdzu Biskupowi życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej posługi w diecezji wrocławskiej.

1. W tym roku Noc Św. Jana na Górze Ślęzy 2013 odbędzie się dnia 15 czerwca o godz. 22.00. W programie uroczysta Msza św. koncelebrowana ,PLENEROWY KONCERT MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ I GORALSKIEJ Z ZAKOPANEGO. Będą atrakcje kulinarne, tradycyjnie grochówka plebana. Naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej zapraszam na tę wspaniałą niezapomnianą uroczystość przy płonących pochodniach. Program będzie podany na stronie internetowej Parafia w Sulistrowicach i Radio Rodzina, TV Trwam.

2.26 czerwca 2013 r. w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej RadyX SPOTKANIE RODZIN i XX ROCZNICA BUDOWY KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W SULISTROWICZKACH. godz. 10.00 – plenerowy koncert w wykonaniu artystów scen wrocławskich. godz. 12.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Józefa Pazdura. godz. 14.00 – agapa

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 17 – 20 marca 2013 r. będzie prowadził Ks. Prof. dr Ryszard Zawadzki z Wrocławia-

6. Dziś Środa Popielcowa Msza św. z Posypaniem głowy popiołem w Sulistrowicach o godz. 18.00 w Strzegomianach o godz. 17.00 w Sulistrowiczachi o godz. 19.00.

7. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz.17.00, w Sulistrowicach i Strzegomianach . Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 w Sulistrowicach o godz. 8.30 w Strzegomianach.

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Z zeszytu do religii: Ludzi dzielimy na wiernych, niewiernych i łatwowiernych, Kain zamordował Nobla. Grzechy główne tym różnią się od powszednich że się je głównie popełnia.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"