"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2013 Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Wypłyń na głębię -”mówi Jezus. Przez całą noc apostołowie łowili i nic nie ułowili na jeziorze Galilejskim. Dlaczego? Bo pracowali bez Chrystusa, liczyli na własne siły, można powiedzieć kierowali się zasadami neuropedagogiki, nie zasadami- słowami Chrystusa. Neuropedagogika głosi ,że wystarczy tylko i wyłącznie podnieść sprawność i potencjał intelektualny przy wykorzystaniu odkryć współczesnej biologii a ludzie pokonają wszelkie trudności, wszyscy staną się geniuszami i będą genialne wyniki w każdej dziedzinie. Takie poglądy lansuje się w szkole ,na studiach w wielu mediach. Chrystus mówi do apostołów” wypłyń na głębię”. Nie na płyciznę biologii, nie na płyciznę neuropedagogiki ,bo człowiek to nie zespól komórek, tkanek półkuli mózgowych i hormonów. Kościół głosi, że celem wolności jest dobro. Prawdziwa miłość wyklucz zło. Wybór zła jest nadużyciem wolności. Miłość należy do dziedziny ducha. Tam gdzie nie ma ducha tam nie ma prawdziwej miłości. Jeżeli zanegujemy Boga , który jest miłością to nie potrafimy odróżnić miłości od nienawiści.

1Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,

2. Planujemy w tym roku odbudować i przywrócić funkcję sakralną zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży. Otrzymaliśmy pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele na Ślęży przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. I Starosty Powiatu Wrocławskiego. Planujemy wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny i turystyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława Krzywoustego i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy .

Będzie możliwość m.in. zakupienia cegiełki. O sposobie zakupienia cegiełki poinformujemy

Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej po załatwieniu formalności prawnych. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni w przedsionku kościoła na wygrawerowanej marmurowej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje kolejne medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

na spotkania katechetyczne, które odbywają się w domu parafialnym w Sulistrowicach.

3. W tym roku Noc Św. Jana na Górze Ślęzy 2013 odbędzie się dnia 15/16 czerwca o godz. 22.00. W programie uroczysta Msza św. koncelebrowana ,PLENEROWY KONCERT MUZYKI MŁODZIEŻOWEJ I GORALI KARPIELI Z ZKOPANEGO. Będą atrakcje kulinarne, tradycyjnie grochówka plebana. Naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej zapraszam na tę wspaniałą niezapomnianą uroczystość przy płonących pochodniach. Program będzie podany na stronie internetowej Parafia w Sulistrowicach i Radio Rodzina, TV Trwam

4.26 czerwca 2013 r. w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej RadyX SPOTKANIE RODZIN i XX ROCZNICA BUDOWY KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W SULISTROWICZKACH. godz. 10.00 – plenerowy koncert w wykonaniu artystów scen wrocławskich. godz. 12.00 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Józefa Pazdura. godz. 14.00 – agap

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 17 – 20 marca 2013 r. będzie prowadził Ks. Prof. dr Ryszard Zawadzki z Wrocławia-

6. Środa Popielcowa 13 lutego 2013 r. Msza św.z Posypaniem głowy popiołem w Sulistrowicach o godz. 10.30 w Strzegomianach o godz. 17.00 w Sulistrowiczachi o godz. 19.00.

7. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz.17.00, Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 w Sulistrowicach.

 

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"