"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3.02.2013 Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Jesus Chrystus tak mówił: „ Jeżeli Mnie prześladowali, to i was prześladować będą”

J.15.20. Dzisiaj prześladuje się Ojca Świętego, biskupów i kapłanów Kościoła Katolickiego. Księża są opluwani w telewizji w filmach, kabaretach w różnych rozgłośniach radiowych w gazetach finansowanych przez kapitał zagraniczny, w rozmowach towarzyskich, w tramwajach, na ulicy, w biurach i zakładach pracy. Rodzi się pytanie czy księża oszukują naród? Czy księża rozpijają naród?, Czy księża demoralizują naród? ,Czy księża niszczą polskiego ducha narodu? Kto prowadzi darmowe składki na biednych ?.Kto prowadzi świetlice dla biednych dzieci ? Kto prowadzi punkty do wydawania żywności , lekarstw i odzieży dla biednych rodzin? Kto organizuje kolonie dla biednych dzieci? Odpowiedz jest jedna Kościół, Caritas, Księża. Módlmy się za prześladowany Kościół i jego prześladowców.

1Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,

2. Planujemy w tym roku odbudować i przywrócić funkcję sakralną zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży. Otrzymaliśmy pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele na Ślęży przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. I Starosty Powiatu Wrocławskiego. Planujemy wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny i turystyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława Krzywoustego i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy .

Będzie możliwość m.in. zakupienia cegiełki. O sposobie zakupienia cegiełki poinformujemy

Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej po załatwieniu formalności prawnych. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni w przedsionku kościoła na wygrawerowanej marmurowej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje kolejne medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

3 Spotkania misyjne i biblijne dla naszych dzieci w każda sobotę: KOŁO MISYJNE – Abena Graham – pierwsza grupa dzieci młodszych od 15.00 – 15.30, druga grupa dzieci starszych od 15.30 – 16.00 KOŁO BIBLIJNE – Anna Gronowska- pierwsza grupa dzieci młodszych 15.30- 16.00, druga grupa dzieci starszych od 16.00 – 17.00 .Rodziców proszę o systematyczne wysyłanie dzieci na spotkania katechetyczne, które odbywają się w domu parafialnym w Sulistrowicach.

4. W tym roku planujemy przeżyć Noc Świętojańska na Górze Ślęzy w łączności z Nocami Kościołów 2013 ,dnia 22 czerwca o godz. 22.00. Będzie odprawiana uroczysta Msza św. koncelebrowana. W programie występy Zespołów Młodzieżowych, Górali z Zakopanego .Będą atrakcje kulinarne, tradycyjnie grochówka plebana. Naszych Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej zapraszam na tę wspaniałą niezapomnianą uroczystość przy płonących pochodniach. Program będzie podany na stronie internetowej Parafia w Sulistrowicach i Radio Rodzina, TV Trwam. Program Spotkania Na Ślęży będzie nawiązywał do Nocy Kościołów , który odbywa się w czerwcu każdego roku we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2000 roku przez Metropolitę Wrocławskiego abp Mariana Gołębiewskiego, która nabiera coraz bardziej szerokiego wymiaru.

 

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"