"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2013 Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

W Stanach Zjednoczonych, w miejscowości South Band w stanie Indiana odbywał się zjazd charyzmatyków katolickich z całego świata z udziałem kilku biskupów. Kiedy po długich modlitwach wyciągnięto ręce w kierunku dziewczynki niewidomej od urodzenia, to ona krzyknęła- widzę!. Przeprowadzone badania kliniczne potwierdziły cudowne uzdrowienie. To wszystko działo się na oczach tysięcy ludzi zgromadzonych na stadionie. Cud i uzdrowienia działy się i będą się działy bo Chrystus zsyła Ducha Świętego Kościołowi a kościół jest silnie zjednoczony z Chrystusem. O tym poucza nas I czytania biblijne.

1Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,

2. Planujemy w tym roku odbudować i przywrócić funkcję sakralną zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie ŚlężyPrzekazałem dokumentację techniczną i wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele na Ślęży Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu. Jedną decyzje na prace budowlane otrzymaliśmy pozytywną. Złożyliśmy drugą prośbę o pozwolenie na przeprowadzenie badań archeologicznych w trakcie prowadzonych prac budowlanych. Czekamy na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu i Starosty. Planujemy wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny i turystyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy .Planujemy złożyć wniosek o wsparcie finansowe do Marszałka Województwa Wrocławskiego i innych instytucji.

Będzie możliwość m.in. zakupienia cegiełki. O sposobie zakupienia cegiełki poinformujemy

Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej po załatwieniu formalności prawnych. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni w przedsionku kościoła na wygrawerowanej marmurowej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje kolejne medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

3 Spotkania misyjne i biblijne dla naszych dzieci w każda sobotę: KOŁO MISYJNE – Abena Graham – pierwsza grupa dzieci młodszych od 15.00 – 15.30, druga grupa dzieci starszych od 15.30 – 16.00 KOŁO BIBLIJNE – Anna Gronowska- pierwsza grupa dzieci młodszych 15.30- 16.00, druga grupa dzieci starszych od 16.00 – 17.00 .Rodziców proszę o systematyczne wysyłanie dzieci na spotkania katechetyczne, które odbywają się w domu parafialnym w Sulistrowicach.

4. 2 lutego /sobota/ przypada Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej- Ofiarowanie Pańskie. Porządek Mszy św. o godz. 10 30 – Sulistrowice,17.00 – Strzegomiany, 19.00 – Sulistrowiczki. Przynosimy gromnice do poświecenia.

5.Nie ma ludzi bez sumienia, gdyż w każdym człowieku odzywa się ten głos wewnętrzny tak długo, jak żyje człowiek, jednak może człowiek uśpić lub zagłuszyć swoje sumienie. Na poziomie społecznym uśpione sumienie ludzi przyczynia się do degradacji narodów, które ostatecznie upadają pod ciosami wrogów, nie mają dość siły na obronę na skutek wewnętrznego rozkładu moralnego i religijnego. Niestety ludzi o uśpionym i zagłuszonym sumieniu mamy w Polsce coraz więcej. Brak życzliwości i uprzejmości, obojętność i znieczulica, chamstwo, złośliwość, nieuczciwość to zmory naszego dnia powszedniego, wystarczy wyjść na ulicę, czy usiąść do samochodu lub autobusu. Bądźmy świadkami budzenia sumienia Polaków i o to się módlmy odmawiając codziennie modlitwę różańcową za Rodziny naszej wspólnoty parafialnej.

 

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"