"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak


UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2013 Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

W książce pt. Przemiany rodziny polskiej czytamy między innymi, że „Rodzina przechowała w sobie wiernie wszystko, co było warunkiem i rękojmią odrodzenia. Jeśli zaborcy nie zniszczyli polskości, to dlatego, że nie zdołali się wedrzeć do polskiego domu”. Maria Rodziewiczówna pisze w utworze pt. Barcikowscy, kiedy wkłada w usta matki wskazówki synowi idącemu do szkoły: „pamiętaj, żeś Polak i katolik, żeś powinien być prawym przed Bogiem i rodakami. Pacierz co dzień mów i medalik z szyi nie zdejmuj. Pamiętaj to zawsze,… W czasach zaborów polska rodzina strzegła wiary katolickiej. Tę wiarę przekazywała dzieciom, wnukom. Wychowanie w rodzinie katolickiej było najważniejszym zadaniem.

1Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,

2. Planujemy w tym roku odbudować i przywrócić funkcję sakralną zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie ŚlężyW grudniu przekazałem dokumentację techniczną i wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele na Ślęży Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu. Czekamy na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Planujemy wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny i turystyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy.

Będzie możliwość m.in. zakupienia cegiełki. O sposobie zakupienia cegiełki poinformujemy Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej po załatwieniu formalności prawnych. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni w przedsionku kościoła na wygrawerowanej marmurowej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje kolejne medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

3 Spotkania misyjne i biblijne dla naszych dzieci w każda sobotę: KOŁO MISYJNE – Abena Graham – pierwsza grupa dzieci młodszych od 15.00 – 15.30, druga grupa dzieci starszych od 15.30 – 16.00 KOŁO BIBLIJNE – Anna Gronowska- pierwsza grupa dzieci młodszych 15.30- 16.00, druga grupa dzieci starszych od 16.00 – 17.00 .Rodziców proszę o systematyczne wysyłanie dzieci na spotkania katechetyczne, które odbywają się w domu parafialnym w Sulistrowicach.

4.W Uroczystość Chrztu Pańskiego .kończy się Okres Bożego Narodzenia. Zakończyłem wizytęduszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za zaproszenie mnie do swoich domów na wspólną modlitwę i poświęcenie Waszych mieszkań, dziękuje za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Parafian i Mieszkańców Domków Letniskowych, którzy byli nieobecni w domu w czasie wizyty duszpasterskiej mogę odwiedzić w styczniu po zaproszeniu indywidualnym i uzgodnieniu dnia i godzin wizyty.

5.2 lutego /sobota/ przypada Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej- Ofiarowanie Pańskie. Porządek Mszy św. o godz. 10 30 – Sulistrowice,17.00 – Strzegomiany, 19.00 – Sulistrowiczki. Przynosimy gromnice do poświecenia.

 

Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"