"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI -_6.01.2013 Rok C 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Dwa tysiące lat temu pojawiła się na horyzoncie niezwykła gwiazda. Później zaczęto nazywać ją gwiazdą betlejemską. To ona- jak czytamy w dzisiejszej Ewangelii- zaprowadziła Mędrców, Trzech Króli do Betlejem, do nowo narodzonego Jezusa Chrystusa. Jan Paweł II zamykając Rok Jubileuszowy 2000 od naradzenia Chrystusa, powiedział ,że tą gwiazdą betlejemską jest Kościół Katolicki, który nas wszystkich prowadzi do Chrystusa.

1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,

2.Kolejnym etapem prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na szczycie Ślęży to przekazanie dokumentacji technicznej i wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu .Planowane jest wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia Bolka II. Analizujemy możliwości zdobycia funduszy na ratowanie kościoła na Ślęzy.

Będzie możliwość m.in. zakupienia cegiełki. O sposobie zakupienia cegiełki poinformujemy

Parafian i Miłośników Ziemi Ślężańskiej po załatwieniu formalności prawnych. Zasłużeni Fundatorzy będą umieszczeni w przedsionku kościoła na wygrawerowanej marmurowej tabliczce. Mennica Sudecka przygotowuje kolejne medale z postaciami historycznymi związanymi z góra Ślęzą.

4.Wizyta Duszpasterska Kolęda 2013 r..

7 stycznia /poniedziałek/- Sulistrowice ul. Nowa i pozostałe ulice

8 stycznia/wtorek/ - Sulistrowice ,pozostałe ulice.

9 stycznia /środa/ - Sulistrowiczki ul. Leśna

10 stycznia/czwartek/ - Sulistrowiczki, pozostałe ulice, zakończenie

5.Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie Sylwestra na Górze Ślęzy przy kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, który swoją historią sięga początków XII w.za panowania Bolesława III i Komesa Piotra Włostowicza, który sprowadził na Ślężę zakon Augustianów. Serdeczne podziękowanie za liczną obecność na Slęży, było nas około 2000 – 3000 tyś. osób/rozdano 1000 komunii św./ ,Naszym Parafianom i Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej z Wrocławia, Świdnicy ,Sobótki, Strzegomian, Sulistrowic, Sulistrowiczek, Łagiewnik, Jordanowa Sl .i innych miast , Ks. prof. dr Ryszardowi Zawadzkiemu Profesorowi Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu za odprawienie Mszyśw. i wygłoszenie homilii, Ks. prał. Kazimierzowi Sroka z Wrocławia. Ojcu Prowincjałowi Zgromadzenia Sercanów Piotrowi Budrewiczowi. Ks. Dziekanowi Dekanatu Sobótka Edwardowi Jurkowi, Ks. Prefektowi Arturowi Lech – wikariuszowi z Sobótki i pozostałym księżom koncelebrantom, Panu Burmistrzowi Urzędu Miasta i Gminy Sobótka Stanisławowi Dobrowolskiemu za życzenia noworoczne, Panu Wiesławowi Drozdowskiemu, Konradowi, Nadleśnictwu Miękinia, Zespołowi muzycznemu Totus Tuus z Pieszyc, ministrantom, Panu Wiktorowi Załaszczyk ,Panom którzy umożliwili transport samochodowy na górę i powrót, za przygotowanie namiotu i wysprzątanie terenu po uroczystości ,Panu Leszkowi Strawczyńskiemu – leśniczemu, Policji, Służbie Porządkowej ,mediom katolickim, i wszystkim obecnym na Ślęży. Dziękuję naszym Parafiankom Pani Krystynie Gargała, Irenie Ćwiok, Bogumile Piotrowicz, Agnieszce Hodera z Sulistrowic i Henryce Trojnar z Sobótki za przygotowanie wyśmienitej grochówki i zupy gulaszowej, za przygotowanie herbaty z rumem .Dziękuje za wspaniałą niezapomnianą rodzinną atmosferę Takie uroczystości będziemy kontynuować, ponieważ one nas wszystkich łączą we wspólnej wierze i miłości. Gdzie miłość wzajemna i dobroć tam znajdziesz Boga żywego. Życzę Moim Parafianom i Miłośnikom Ziemi Ślężańskiej w Nowym Roku 2013 nowych pomysłów, Bożego błogosławieństwa i więcej optymizmu.

 Ks. dr prał. Ryszard Staszak – wasz duszpasterz

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"