"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

IV NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2012 r.  Rok C

 

WPROWADZENIE DO LITURGII

Trzeba mówić ludziom  o radościach a nie o smutkach, nie o chorobie, nie o obawach, trzeba ludzi  nawiedzać, czasem trzeba iść czy jechać wiele kilometrów aby podzielić się radością tak jak to zrobiła Maryja nawiedzając Elżbietę, która szła pieszo ponad 150 km do Ain Karim aby podzielić się swoja radością macierzyństwa oczekiwanego Zbawiciela. Czy my odwiedziliśmy swoją matkę swojego ojca, rodzeństwo, krewnych przyjaciół. Kiedy wysłałeś SMS -a do matki, ojca, brata, siostry? Kończy się Adwent, okres radosnego oczekiwania na przyjęcie Zbawiciela. Niedługo już Wigilia, potem Święto Bożego Narodzenia. To dobry moment na to aby zrobić rachunek sumienia z obowiązku dzielenia się radością.

1.Noc Sylwestrowa na Ślęzy  31 grudnia 2012r. Ten wieczór rozpocznie się polową Mszą Świętą koncelebrowaną o godz. 23.00 pod przewodnictwem ks. dr Ryszarda Staszaka proboszcza tutejszej  parafii o północy przywitamy Nowy Rok 2013 przy płonącym ognisku pasterskim i pochodniach przy współudziale zespołu muzycznego TOTUS TUUS i Kwartetu Muzycznego pana Wojciecha Magnackiego z Sobótki Zachodniej. Dla gości przygotowana  gorąca grochówka i herbata z rumem. Serdecznie zapraszamy w imieniu Parafii i Urzędu Miasta i Gminy Sobótka. Namiot ogrzewany.

2. Jest do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela ,Droga/ dwutygodnik młodzieży katolickiej/Nowe Życie, Magazyn kulturalny Wpis/ wiara, patriotyzm, sztuka/

Opłatki i świece wigilijne

3. Serdecznie zapraszam naszych parafian i Gości do kawiarenki na herbatę, kawę i ciastka.

4. Msza Św. Pasterka/24 grudnia/ w Sulistrowiczkach o godz.22.00,w Strzegomianach o godz.23.00, w Sulistrowicach o godz. 24.00. W Boże Narodzenie Msze Święte: Sulistrowiczki godz.12.00 i 19.00, Sulistrowice godz.10.30,Strzegomiany godz. 9.00.

5.Obrzędy Wieczerzy Wigilijne w Rodzinie. Zapalenie świecy, Ewangelia św. Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela /Łk 2.1,-14/Wspólna Modlitwa / ojciec lub matka/, Łamanie się Opłatkiem i Życzenia, Spożywanie Wieczerzy, śpiewanie Kolęd, wymiana upominków.

6.Kolejnym etapem prac związanych z odbudową i przywróceniem funkcji sakralnej zabytkowego kościoła p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na  szczycie Ślęży to przekazanie dokumentacji technicznej i wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytkowym kościele Wojewódzkiemu  Konserwatorowi Zabytków we Wrocławiu .Planowane jest wykonanie żelbetonowego stropu zabezpieczającą przestrzeń odkrywek archeologicznych z reliktami średniowiecznego zamku pod posadzką kościoła.

Pragniemy zachować sakralny jak i historyczny walor tego miejsca przez regularne odprawianie Mszy św. w okresie wakacyjnym, a w przyszłości uruchomienie ekspozycji muzealnej obejmującej kościół, który sięga początków XII w. za panowania Bolesława III i ruiny znajdującego się tu niegdyś zamku piastowskiego zbudowanego w 1352 roku przez księcia piastowskiego Bolka II.  Analizujemy pozyskanie  funduszy na prowadzenie prac budowlanych.

Będzie możliwość  m.in. zakupienia cegiełki. Zasłużeni Fundatorzy cegiełki będą umieszczeni  w przedsionku kościoła.

7.W okresie zimowym Mszy św. o godz. 19.00 w soboty w Sanktuarium w Sulistrowiczkach nie będzie z wyjątkiem Pierwszej  Soboty Miesiąca- Mszy św. o Uzdrowienie, która będzie odprawiana.

 

                                                   

                                                                       Ks. dr Ryszard Staszak - wasz duszpasterz

 

Humor Kościoła :Narzeczony kłóci się z narzeczoną. Przechodzący ksiądz proboszcz z troską zwraca się do nich:- Bójcie się Boga ,dzieci! Postępujecie tak jakbyście byli już po ślubie!

Pewien parafianin tłumaczył księdzu;- Wie ksiądz, ja jestem wierzący, ale nie praktykujący.-Na to ksiądz:- Ja jestem nudystą, ale nie praktykuję – Przecież to bez sensu- zdziwił się parafianin-No właśnie- odparł ksiądz.

Porządek Mszy Świętych

Niedziele i Święta:

 • Strzegomiany: godz. 9.00
 • Sulistrowice: godz. 10.30
 • Sulistrowiczki: godz. 12.00 i 19.00
 • Ślęża: godz. 14.00

Dni Powszednie:

 • Sulistrowice:
  zima 17.00, lato 18.00
 • Sulistrowiczki:
  pierwsze soboty m-ca 19.00

Wydarzenia

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
 • 1
 • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"