"Kiedyś szukano tu Boga, dzisiaj ludzie szukają tu kontaktu z Bogiem, którego już znają"
ks. dr Ryszard Staszak
 
"Crux stat dum volvitur orbis" Krzyż trwa, choć świat się zmienia
Św. Jan Paweł II

Z polecenia JE abpa Józefa Kupnego zwrócił się do mnie ks. dr Kacper Radzki, Rektor MSWD we Wrocławiu z prośbą o podjęcie współpracy w ramach formacji duchowej kleryków, aby mogli przyjrzeć się z bliska realiom pracy kapłańskiej i duszpasterskiej. Alumni będą pomagać w duszpasterstwie oraz uczestniczyć we Mszach Św.

Miejsce spotkań, modlitwy i formacji kapłańskiej alumnów znajduje się na terenie naszej parafii w Sulistrowiczkach. 8 października oficjalnie został poświęcony Dom Formacji Stałej Kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej w Sulistrowiczkach prowadzony przez ks. Macieja Małygę. W uroczystości wziął udział ks. abp Józef Kupny, a także kapłani odpowiedzialni za formację duchownych w archidiecezji wrocławskiej.

Chcemy, aby to był dzień uwielbienia i dziękczynienia Panu Bogu, wdzięczności księdzu arcybiskupowi, kapłanom i osobom świeckim za dokonane dzieło, jakim jest ten dom, gdzie osoby duchowne mogą jeszcze bardziej pokochać Pana Jezusa, znaleźć odpoczynek, stawać się lepszymi ludźmi - mówił ks. Maciej Małyga, Wikariusz Biskupi ds. Stałej Formacji Kapłanów.

Data poświęcenia Domu Formacji Stałej zbiegła się z rocznicą powstania seminarium - Dokładnie 456 lat temu zostało powołane Seminarium Duchowne we Wrocławiu, prawdopodobnie trzecie na świecie. Tak jak seminaria były owocem reformy w tamtych czasach, tak mam nadzieję, że ten dom będzie owocem reformy Kościoła, która dokonuje się w naszych czasach - zaznaczył ks. Małyga.

Abp Józef Kupny w kaplicy Domu Formacji Stałej podkreślił ważność tego domu dla formacji duchownych archidiecezji. Takie miejsce jest konieczne, aby kapłani mogli odpocząć, odbyć rekolekcje czy dni skupienia, nabrać sił do dalszej posługi. - W naszej archidiecezji brakowało takiego domu. W innych diecezjach są domy rekolekcyjne, ale cieszę się, że mamy już miejsce, gdzie młodsi kapłani i ze starszych roczników mogą z tego domu korzystać - wyraził swoją radość ks. arcybiskup.

Dom Formacji stałej ma być miejscem spotkań, modlitwy, ale także pogłębiania relacji z Panem Bogiem - Stoimy przed wieloma wyzwaniami, które czekają na nas we współczesnym świecie. Stąd też potrzeba formacji i bliskości Pana Boga. Dziękuję, ks. Maciejowi za zaangażowanie w dzieło budowy tego domu. Widzę, że program funkcjonowania domu jest bardzo bogaty, wiele dobrego się tu dzieje. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o piękno i za włożoną pracę, aby ten dom powstał - powiedział abp Kupny.

Dom Formacji Stałej Kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej mieści się w Sulistrowiczkach. Obecnie znajduje się tam także rok propedeutyczny, w których 5 alumnów przygotowuje się do formacji kapłańskiej.


Źródło: https://www.niedziela.pl/

Małżeństwo

Narzeczeni mając zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się w biurze parafialnym na trzy...

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I niedzielę miesiąca. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej minimum tydzień...

Eucharystia

Przygotowanie do I Spowiedzi i Komunii Św. obejmuje: udział w nabożeństwach okresowych (różańcowe, Roraty, Droga...
  • 1
  • 2

Wesprzyj odbudowę kościoła na Ślęży
BS w Kątach Wrocławskich o/Sobótka
Nr konta (w PLN)
50 9574 1015 2003 0200 1520 0001
z dopiskiem "Ocalmy Kościół na Ślęży"

 
Dom Rekolekcyjny przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach oferuje noclegi dla grup zorganizowanych i modlitewnych.
 
  • Liczba miejsc: 24
  • Cena za dobę - z pełnym wyżywieniem: 70 zł / os.